02.06.2023 | 16:21

2 червня, у Дія. Бізнес. Луцьк команда Волинського обласного центру зайнятості та майбутні бізнесмени говорили про те, як започаткувати власну справи за підтримки держпроєкту «єРобота».

Учасників зустрічі консультували: директор Алла Куцин, заступник директора Тарас Семенюк, заступник начальника відділу сприяння зайнятості Наталія Балакіна. Усі вони працюють із грантами від моменту старту.

Про результати втілення проєкту на Волині поінформувала директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин:

–  На цю програму уряд передбачив 1,8 млрд грн. Це дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. Нам надійшла 301 заявка, з них 224 заявники пройшли перевірку ділової репутації і отримали позитивне рішення. 185 – взяли участь у  співбесіді і 55 отримали схвалену відповідь, що в подальшому дасть можливість створити нові робочі місця для 102 осіб.

Як отримати грант 

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подати заявку потрібно через «Дію». Тоді обов'язково треба пройти перевірку ділової репутації. Через деякий час – отримати рішення державного органу про надання гранту та захистити свій бізнес-план.

Обов'язково потрібно відкрити спецрахунок, куди надійдуть грантові кошти. Останнім кроком залишається отримати гроші та почати діяти.

Спікери розповіли, що в банку заявник проходить моніторинг на кредитну історію. Таким чином ставлять оцінку ділової репутації. Учасників, у яких 98 і більше балів, приймають на розгляд. Інших до участі в гранті не допускають. 

Як писати бізнес-план

Бізнес-план – найважливіша та водночас найскладніша частина, що впливає на позитивне рішення. Тому під час тренінгу відбулося практичне обговорення цього пункту. 

Наталія Балакіна поінформувала про правила заповнення бізнес-плану.  Основна порада – чітко прописувати позиції, на які бажаєте отримати кошти, промоніторити ринок та ціни на обладнання.

Важливим етапом є співбесіда в центрі зайнятості.

На заході також пояснили, які помилки допускають найчастіше при подачі заявки на грант. Це: некоректні або неповні дані при заповненні; відмова від співбесіди з комісією регіонального центру зайнятості; негативна ділова репутація; некоректно заповнений бізнес-план.

 «Будьте відвертими на співбесіді. Не кажіть, що хочете відкрити бізнес, якщо він у вас вже є. Бували випадки, що моніторять людину і виявлялося, що бізнес уже успішно працює. Таке ставлення – причина для відмови. В гранті ж можна прописати розширення уже наявної справи», – коментує Алла Куцин. 

Серед помилок також називають різне місце реєстрації ФОПа та локацію відкриття бізнесу.

 «Якщо відкриваєте бізнес у Рівному, то там і потрібно реєструватися. Це важливо», – наголосив Тарас Семенюк.

 Подія відбувалася у форматі дискусії, тому всі охочі відразу могли отримати відповіді. 

Слухачі також отримали інформацію про гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Деталі за посиланням. 

Детально про проєкт читайте за посиланням.

Алла Куцин нагадала: щодо питань по гранту та отримання консультації можна звертатися на гарячу лінію центру зайнятості: (066) 353 74 95, (068) 063 42 15.