20.03.2019 | 16:06

Як допомогти адаптуватися особам, які в минулому оступилися законодавчих норм – говорили сьогодні, 20 березня, у Волинській облдержадміністрації (ВОДА) на засіданні профільної комісії під головуванням заступника голови ВОДА Світлани Мишковець. Своє бачення успішних шляхів інтегрування цих осіб у суспільство висловили директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, керівник департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Олена Комар, представники поліції, пенітенціарної служби, громадських організацій та інших партнерських організацій. Через скайп-зв‘язок долучилися і голови об‘єднаних територіальних громад.

Під час зустрічі чиновники різних рівнів та спрямувань обговорили методи роботи над системою пробації, яка покликана поліпшити баланс між запобіганням правопорушень та інтегруванням колишніх злочинців у суспільство.

Для успішного старту в нове життя колишньому в‘язню, як мінімум, необхідно мати місце проживання, роботу та соціально-медичне забезпечення. За словами представників правоохоронців, за певний час до звільнення зі зловмисником проводять психологічні бесіди, які спрямовані на підготовку до життя за межами колонії. До слова, часто трапляється, що родина не хоче, аби «погана вівця» жила з ними. Тоді на допомогу приходять громадські організації, які, керуючись християнськими принципами життя, на певний час надають усе необхідне для осіб, які відбули покарання.

Ось знайти місце праці – найважча серед усіх перепон. Як зазначив директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк:

– Першочергово для соціальної адаптації потрібна можливість працювати. Але все залежить від самого бажання працювати. Звертаю вашу увагу, що за 2018-й рік до служби зайнятості надійшло 162 повідомлення про вивільнення осіб із місць покарань. Тобто до нас мало би прийти 162 особи. Але… звернулося за пошуком роботи лише дев‘ятеро. Працевлаштовані – троє. Звичайно, це робітничі професії. Цьогоріч лише двоє виявили бажання працювати. І нині один безробітний погодився за нашого сприяння здобути професію кухаря. Проте ми постійно проводимо інформаційно-роз‘яснювальну роботу щодо пошуку місць праці для цієї категорії. А також маємо інформаційні куточки у закладах утримання, де розміщені не лише контакти регіональних центрів зайнятості, а й перелік актуальних вакансій.

На завершення учасники комісії погодилися, що доречно було б видрукувати невеличкий соціальний вказівник, де будуть зазначені контакти державних та недержавних установ, які активно допомагають соціально адаптуватися звільненим із місць позбавлення волі особам.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ