Останнім часом на Волині, як і в Україні загалом, відчувається порушення рівноваги між ринком послуг вищих навчальних закладів та ринку праці. Одне слово: освітяни продукують фахівців, які на ринку праці недовикористані або не затребувані взагалі.

Протягом січня 2018 року роботодавці Волині проінформували центри зайнятості області про наявність 5,3 тисячі вакансій, що на 24,8% більше, ніж у  січні 2017 році. Кожна четверта вакансія пропонується в оптовій та роздрібній торгівлі, на підприємствах переробної промисловості (20,8%), транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність (8,5%), у державному управлінні й обороні; соціальному страхуванні (6,8%), тимчасове розміщування й організація харчування (5,5%).

Найбільшу потребу роботодавці мають у працівниках сфери торгівлі та послуг, кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та представників найпростіших професій. Це – водії, касири торгівельного залу, швачки, слюсарі-ремонтники, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, оператори заправних станцій, електрогазозварники, слюсарі-сантехніки, машиніст (кочегар) котельної, столярі, мулярі, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування. Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, пекарі, фельдшери, листоноші). Щодо сільськогосподарської місцевості, то потрібні трактористи, трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, завантажувачі-вивантажувачі харчової продукції, робітники на лісокультурних (лісогосподарських) роботах та агрономи. 

Станом на 1 лютого на одну вакансію в середньому по Волині претендувало 3 безробітних (станом на 1 лютого 2017 року – 7 осіб). Дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили поглиблюється у професійному розрізі.

За видами економічної діяльності найбільше претендентів на одне вільне робоче місце у фінансовій та страховій сфері діяльності 19 осіб, у сільському господарстві – 11, у сфері державного управління й оборони – 9, а найменше організація харчування, постачання електроенергії та газу – 1 особа.

За професійними групами найбільше претендентів на одну вакансію серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств 18 осіб, законодавців, керівників, менеджерів – 8, а найменше серед кваліфікованих робітників з інструментом – 2 особи.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 4,5 тисячі грн (на відповідну дату 2017 року це 3 200 грн), у  67%  вакансій  розмір заробітної плати вищий мінімальної.

Нині роботодавці в середньому ладні платити робітникам з обслуговування та експлуатації устаткування і машин 5 тисяч грн, законодавцям, вищим державним службовцям, керівникам та кваліфікованим робітникам з інструментом – 4 900 грн, професіоналам (енергетики, інженери, лікарі, бібліотекарі) – 4,7 тисячі грн, фахівцям та  кваліфікованим працівникам сільського господарства – 4 300 грн, представникам найпростіших професій, працівникам сфери торгівлі та послуг, технічним службовцям розмір оплати праці коливався від 4 100 до 3 800 грн.

Щодо кількості зареєстрованих безробітних, то станом на 1 лютого 2018 року у реєстрі служби було 8 520 осіб, що на 16% менше, ніж на відповідну дату минулого року (всього протягом січня 2018 року послугами Волинської обласної служби зайнятості скористалися 10 019 безробітних громадян).

За видами економічної діяльності серед безробітних, які мали професійний досвід, у оптовій та роздрібній торгівлі – 17%, переробній промисловості та у сільському, лісовому та рибному господарстві – 14%, у сфері державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування працювало 13%;  транспорт,  складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність та у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 4%.

Відділ статистики та прогнозування Волинського ОЦЗ

 

Анонс/Подія: 
Подія