2 лютого відбулася підсумкова прес-конференція директора Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюка про напрацювання, здобутки служби 2017 року та основні напрямки роботи у 2018 році. На зустріч завітали  журналісти із обласних засобів масової інформації: телебачення - 12 канал, «Сфера-TВ», друкованого видання «Волинська газета», інтернет-видань «Район.Луцьк». Зустріч відбулася у символічний день – річницю призначення на посаду керівника служби зайнятості.

Цьогоріч Волинська служба зайнятості розпочала процес реорганізації базових центрів зайнятості шляхом приєднання їх до Волинського обласного. Завдання філій: надання сучасних сервісних послуг для пошукачів роботи, оперативно та якісно реагувати на кадрові потреби роботодавців.

«Одне з перших завдань, яке я поставив колективу – збільшення кількості вакансій, і наразі можу впевнено сказати, що це завдання виконано, – зазначив Роман Романюк. Ми пішли до роботодавців в пошуках вакансій, інформували про послуги державної служби зайнятості, адже розуміли, що завдяки вакансіям зможемо збільшити вибір роботи для пошукачів та тим самим задовольнити кадрові потреби роботодавця, збільшити довіру до служби зайнятості». Впродовж 2017 року зареєстровано 35,8 тисячі вакансій проти 31,6 тисячі у 2016 році. База даних вакансій збільшилася на 13%.

Серед основних пріоритетів у роботі служби зайнятості є комунікація із владою, територіальними об’єднаними громадами для вирішення реального сектору економіки, питань зайнятості у сільській місцевості, в тому числі організації громадських робіт. Налагодження такої співпраці дали результати: 7,3 тис. осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру; у місцевих бюджетах закладено на проведення цих видів робіт 2,4 млн.грн. (використано 1,9 млн.грн).

Щоб бути цікавими та сучасними для пошукачів роботи, так і роботодавців, служба зайнятості використовує сучасні сервіси для надання соціальних послуг: 2162 особи скористалися «Електронною чергою» для відвідування центрів зайнятості; відзнято 1196 відео-резюме безробітних (393 вже працевлаштовані); 1390 осіб скористалися послугою он-лайн співбесідою із роботодавцем (1011 працевлаштовані); організована трансляція на телеканалах, під час різних заходів, на екрані ТРЦ «ПортCity» розважально-освітнього анімаційного серіалу «Пошук Роботи», 20-ти анімаційних відеороликів профорієнтаційного спрямування.

На базі центрів Ковельського МРЦЗ, Нововолинського та Луцького МЦЗ у липні-серпні створені Центри розвитку підприємництва, які покликані спонукати до самозайнятості, підтримувати підприємницькі ініціативи для розвитку малого та середнього бізнесу регіону. У Центрах надано 93 індивідуальні консультації для безробітних громадян та роботодавців, проведено 108 заходів для 958 безробітних громадян та 382 студентам.

Роман Романюк детально інформував про надання соціальних послуг соціально-вразливим категоріям: внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО, шляхи підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Щоб убезпечити молодь від безробіття служба зайнятості проводить профорієнтаційну роботу серед учнівської та студентської молоді. Для цього фахівці центрів зайнятості інформують про тенденції сучасного ринку праці, потреби роботодавців, а у Центрах кар’єри при вищих та професійно-технічних навчальних закладах готують до працевлаштування на перше робоче місце. Завдяки роботі Центрів кар’єри до служби зайнятості на 17% зменшилася кількість звернень випускників ВНЗ та ПТНЗ.

Не менш важливим досягненням Волині стало завершення будівництва Володимир-Волинського міськрайонного центру зайнятості. Це перше таке приміщення за останні роки. Його площа – понад 1300 квадратних метрів. І це все для поліпшення якості надання послуг відвідувачам.

Роман Романюк озвучив пріоритетні напрями роботи служби зайнятості у 2018 році:

- клієнтоорієнтований підхід у наданні послуг безробітним громадянам та роботодавцям;

- вивчення локальних ринків праці, співпраця з об'єднаними територіальними громадами;

- завершення процесу реорганізації та трансформація центрів зайнятості в сервісні платформи;

- впровадження соціального супроводу за підходом кейс-менеджмент;

- продовження широкомасштабної інформаційної кампанії «Живи і працюй в Україні»;

- запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття;

- модернізація форм профорієнтаційної роботи для цільових категорій населення.

Насамкінець керівник служби зайнятості відповів на запитання журналістів, побажав вдалого пера, і зазначив, що завдяки їхній праці – інформувати – населення буде більше знати про службу зайнятості, можливості та шляхи для успіху.

 

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ

Анонс/Подія: 
Подія