22.09.2019 | 17:42

У неділю, 22 вересня, вшосте у Луцьку відбулися «Наукові пікніки».  Театральний майдан із 12-ї до 15-ї перетворився на наукову лабораторію просто неба, де відвідувачі експериментували, конструювали, спілкувались із науковцями та розвінчували міфи. Окрім цього, від кожного учасника для лучан та гостей передбачили складні завдання та квести, звичайно, найспритніші та найрозумніші отримали призи від організаторів.

Сьогодні дива науки презентували понад 20 учасників. Тут і різні науково-технічні школи, Музей технічного прогресу, кінологічний центр ГУНП у Волинській області, Мала академія наук, факультети хімії та екології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Школа програмування та робототехніки Robocode, Маленький Хогвартс, Луцький базовий медичний коледж. Аби  відвідувачі знали, хто і де вчить науковців, фахівці Волинського обласного та Луцького міського центрів зайнятості розгорнули профорієнтаційну мобільну платформу. Тут охочі дізналися, які риси потрібно розвивати, щоб в майбутньому твоєю професією стала хімія чи фізика, скільки заробляють конструктори і чи потрібні вони на ринку праці. А для тих, хто ще не визначився, профорієнтатори проводили онлайн-тестування, результати якого в подальшому дозволять молоді вибрати фах.

Для відвідувачів, які уже вибрали професію, проте хочуть змінити роботодавця – на площі працював сектор рекрутингу із повним реєстром актуальних вакансій. Окрім цього, увазі гостей «Наукових пікніків» презентували каталог професій. Для маленьких вундеркіндів, які ще не досягли шкільного віку, працювала локація із розмальовками професій, а фахівці служби загадували їм різні тематичні загадки та ребуси

Дорослі та діти оточили намети з дивовижними приладами і реактивами, в яких студенти-волонтери показували цікаві явища з електродинаміки, побачили «Хімічний вулкан», як «горять» гроші, відвідали локації, де демонстрували закони електромагнетизму та інерції, оптичні ілюзії, вивчали вплив рідин одна на другу при різній густині тощо. А ще можна було запрограмувати робота, самому виготовити фарбу, зробити «Легокота», який мявчить, як справжній. Усіх, хто мріяв відчути себе морським вовком, студенти педколеджу фізичного факультету навчали в‘язати вузли.

Набравши потрібні речовини в пробірку і додавши реагенти, будь-хто під мікроскопом міг побачити різні бактерії. Хіміки показували як горять кольорові речовини. Фізики ж демонстрували, як речовини взаємодіють одна з одною. Ківерцівська школа безпеки навчала відвідувачів стандартам серцево-легеневої реанімації.

Участь у «Науковому пікніку» – чудова нагода талановитій молоді заявити про себе, свої можливості, винаходи; продемонструвати усім свої сили та знання у цікавій, ігровій, невимушеній формі.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ