08.04.2021 | 11:33

Створює програмні та технологічні рішення, що дозволяють будинкам і офісам реагувати на запити користувачів. Ці спеціалісти наповнять  матеріалами, робототехнікою й штучним інтелектом окремі будівлі, що в подальшому призведе до виникнення цілих міст-систем. Сингапур, Лондон, Сеул, Берлін, Токіо – лідери смарт-системи. Ці столиці уже давно використовують новітні технології у різних галузях: від датчиків на сміттєвих баках, що сигналізують про рівень заповнення, до спеціально розроблених планшетів, які фіксують рухи через камери та датчики, а терапевти переглядають та аналізують стан пацієнта онлайн.

Насправді, Україна не виняток у глобальному прагненні бути частиною смарт-світу. «Розумними» мріють стати Львів, Дніпро, Харків, Одеса, Київ. Поки що проблема у фінансуванні.

То де здобути знання, щоби за кілька років перетворити рідне місто  у smart system? Опанувати такі професії раз і назавжди неможливо, оскільки технології постійно розвиваються. Уже зараз важливо розуміти, що фахівців зі smart-рішень чекає безперервне навчання. Проте відповідні курси можна пройти у Львівській та Київській політехніці.