02.12.2022 | 16:28

Про можливості працевлаштування людей з інвалідністю, забезпечення інклюзії та їх рівності у суспільстві, активні програми підтримки роботодавців, котрі беруть до себе в команду таких працівників, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю розповіла під час пресконференції директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин.

– Люди з інвалідністю потребують соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві. Волинська обласна служба зайнятості приділяє особливу увагу та впроваджує нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю, – запевнила керівник установи.

Державна служба зайнятості, відповідно до законів України, сприяє трудовій реабілітації і працевлаштуванню особам із інвалідністю, враховуючи рекомендації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені роботодавцями. Центр зайнятості реєструє людей з інвалідністю і допомагає їм у пошуку роботи, готує їх до працевлаштування, надає інформацію про вакансії, нараховує і виплачує допомогу з безробіття тим, хто має на неї право, у випадку потреби – організовує навчання тощо.

Як зазначила у коментарі очільник Волинського обласного центру зайнятості, то цьогоріч до фахівців звернувся 1 496 пошукачів з інвалідністю, а 294 особи уже мають нову роботу. 45 з них брали участь у громадських та інших роботах  тимчасового характеру, семеро осіб працевлаштовані з компенсацією єдиного внеску роботодавцю, 104 особи пройшла професійне навчання.

Не оминула увагою Алла Куцин й інші категорії безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню: одинокі батьки, молодь, яка закінчила навчання, діти-сироти, учасники бойових дій, спецконтенгент та люди, котрим до пенсії залишилося 10 і менше років. Серед цієї когорти загалом нову роботу мають 1 069 безробітних.

– Фахівці служби зайнятості у своїй роботі з цією категорією відвідувачів працюють індивідуально, вивчають кожну можливість, аби допомогти знайти себе у праці. Важливо, аби спільно: і служба зайнятості, і роботодавці, і громадськість допомогли цій категорії населення відчути себе потрібними, важливими і захищеними,  –  резюмувала керівник.

Наостанок зустрічі Алла Куцин презентувала представникам ЗМІ успішні проєкти, які за сприяння служби зайнятості розпочали безробітні з обмеженими можливостями.

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.