«Упродовж 2022 року 4 428 роботодавців шукали працівників за сприяння Волинського обласного центру зайнятості. До загальної бази вакансій вони заявили про наявність 16 635 вакансій. Спільними зусиллями нову роботу отримали 11 377 осіб», – про це повідомила директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин 9 лютого 2023 року під час засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.
Очільник служби поінформувала присутніх про те, що серед 11 тисяч працевлаштованих - 253 безробітних роботодавці працевлаштували на новостворені робочі місця, скориставшись програмою з відшкодування єдиного внеску. Також 247 працедавців отримали позитивні рішення щодо компенсації за працевлаштування 528 внутрішньо переміщених осіб.
Задля підвищення конкурентоспроможності пошукачам роботи пропонували професійне навчання на базі центрів профосвіти державної служби зайнятості. Здобути новий фах, підвищити категорію чи кваліфікацію зголосилися 1 897 людей. Вони освоїли професії адміністратора, верстатника деревообробних верстатів, електрозварника ручного зварювання, електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж, кондитера, манікюрника тощо.
Жваве обговорення членів комісії викликала інформація про результати проєкту «єРобота», який стартував 1 липня 2022 року і був спрямований на надання фінансової допомоги на створення або розвиток власного бізнесу. Алла Куцин акцентувала:
– Сума виплати сягала до 250-ти тисяч гривень. На Волині 122 учасники отримали схвальну відповідь. Середній розмір виплати – 232 753,5 грн. Найбільше писали бізнес-плани у сферах роздрібної торгівлі й надання послуг: перукарські, діяльність ресторанів, мобільне харчування. Популярним також є виробництво готових текстильних виробів. Результати цієї програми дуже хороші: орієнтовно буде створено 226 нових робочих місць, на які вже працевлаштовано 38 осіб. Від 1 лютого цього року ми знову працюємо над оформленням грантів.
Окрім питань зайнятості, комісія розглянула й ухвалила низку фінансових та кадрових питань, що стосувалися роботи психоневрологічних інтернатів Волині, а також Луцького геріатричного пансіонату й Ковельського фахового медичного коледжу.
Оперативну інформацію, що стосується реєстрації та отримання статусу, виплат, пошуку роботи чи законодавчих змін, публікуємо на нашому телеграм-каналі @voldczgovua.
Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.