15.11.2023 | 14:02

Якщо вас зацікавила вакансія, але ви не маєте необхідного досвіду та рівня знань для цієї роботи – не проблема. Отримати необхідні скіли стало ще легше, адже центр зайнятості, спільно з роботодавцем, може спрямувати вас на навчання за дуальною формою. Таку можливість мають усі зареєстровані клієнти служби.

Якщо коротко: 70% навчання відбувається безпосередньо на новому робочому місці, де майбутній керівник також включений у процес і може його коригувати. Більше того, людина навчається у скорочені терміни і стовідсотково буде працевлаштована. Оплачує таке навчання Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Плюси як для пошукача роботи, так і роботодавця очевидні: людина навчається безкоштовно, вивчає підприємство зсередини, вникає у всі тонкощі, які їй в подальшому обов’язково згодяться, а по завершенню – гарантовано отримує роботу. Роботодавець же, не витрачає коштів і часу на навчання, а відразу бере до своєї команди професіонала.

Варто зазначити, що раніше служба зайнятості вже допомагала роботодавцям укомплектуванням вакансій, навчаючи людей за дуальною формою. І всі вони успішно закріпилися на робочих місцях, де більшість працює донині. Наразі, дві волинянки навчаються за цією формою і діляться враженнями від такого досвіду з нами.

2 листопада 2023-го Валентина Мацьоха і Олена Гнатюк розпочали двомісячне навчання за індивідуальною дуальною формою в Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ за професією «Верстатник деревообробних верстатів». Практику здобувачі освіти проходять безпосередньо на майбутньому робочому місці – ТОВ «ІДЕАЛЛ», що у Нововолинську.  Саме підприємство функціонує ще з січня 2022 року. На ньому виготовляють фрезеровані дерев’яні 3D- панелі, які набирають популярності в інтер’єрному дизайні та архітектурі. Весною цього року його директор Микола Карпенюк вже звертався до центру зайнятості, аби підібрати персонал. Тоді за такою ж формою теж підготували працівників, а нині, у зв’язку з розширення компанії, навчаються нові. Прикметно, що спеціалісти, які прийшли на підприємство раніше, нині стали кураторами для «новачків».  

Ми ж нагадуємо, що служба зайнятості має безліч можливостей для працевлаштування та професійного навчання. Якщо ви хочете дізнатися більше, звертайтесь до найближчого центру зайнятості, або ж телефонуйте нам (безкоштовно зі стаціонарних або за тарифами ваших мобільних операторів): (066) 353-74-95, (068) 063-42-15 або 044 244 94 69.