29.10.2024 | 17:04

Чи відомо вам, що 15% українських компаній належить жінкам? Однак економічної рівності, зокрема, в частині оплати праці, так і не досягнуто. Про те, як мінімізувати гендерний розрив і врівноважити ситуацію говорили сьогодні, під час конференції. Її учасниками стали представники влади усіх рівнів, громадських організацій, бізнесу. Серед спікерів – директорка Волинського ОЦЗ Алла Куцин.

З вітальним словом у форматі відеозапису до присутніх звернулася заступниця Міністерки економіки України Тетяна Бережна. Вона підкреслила: немає вдалого часу для того, щоб діяти, ставати підприємцями, знаходити своє місце в економіці – потрібно розпочинати вже, опираючись на свою інтуїцію і внутрішні прагнення. Держава ж, гарантує свою підтримку у вигляді грантових програм, освітніх і фінансових проєктів.

Що ж до послуг служби зайнятості, то Алла Куцин розповіла: гендерного поділу в наданні послуг, зокрема, «жіночих» або «чоловічих» вакансіях, професіях немає. Усе це – лише стереотипи, які останнім часом успішно руйнуються.

«Коли роботодавці звертаються до служби зайнятості, аби знайти собі працівників, вони не зазначають ґендеру.

Особливо, коли в країні повномасштабна війна, жінки все частіше обирають стереотипно «чоловічі» професії. Не можу сказати, що в області є розрив у заробітній платі чоловіків і жінок, адже зараз роботодавцям необхідні кваліфіковані кадри. Вони гідно оплачують виконану роботу працівникам, незалежно від статі», - розповіла присутнім пані Алла.

Загалом, з початку 2024 року, послуги служби зайнятості у Волинській області отримували більше 10 тисяч чоловіків і трохи більше 5-ти тисяч жінок. У ТОП-10 професіях, на які працевлаштували жінок з початку цього року: продавець продовольчих і непродовольчих товарів, кухар, продавець-консультант, підсобний робітник, бухгалтер, адміністратор, кухонний робітник, помічник вихователя, сестра медична.

З-поміж «чоловічих» професій, які обрали жінки – верстатник деревообробних верстатів, сортувальник матеріалів та виробів з деревини, оператор мотального устаткування, розмотувач склонитки, різальник цегли і черепиці, гірник, єгер, контролер деревообробного виробництва та інші.

Фахівці служби зайнятості надаються комплексний і рівний підхід до кожного клієнта, не заважаючи на ґендер. Звертайтеся до найближчого центру зайнятості https://vol.dcz.gov.ua/.../kontakty-volynskogo-oblasnogo... або телефонуйте нам.