27.10.2023 | 16:01

27 жовтня, на базі Луцького національного технічного університету відбувся круглий стіл «Соціальне забезпечення потреб ВПО у Волинській області в умовах воєнного стану». Волинський обласний центр зайнятості представляла його директор Алла Куцин. З-поміж питань, які розглядали: механізми і практичні кейси допомоги внутрішньо переміщеним українцям, їх адаптація у нових громадах.

Так, звернувшись до служби зайнятості, внутрішньо переміщені особи можуть: отримати інформаційно-консультаційну допомогу, працевлаштуватися, спробувати себе у сфері підприємництва, або ж розширити вже існуючий бізнес з допомогою грантів і мікрогрантів; скористатися ваучером та послугою професійного навчання.  Існує система заохочень і для підприємців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб: вони отримують відповідні компенсації.

«Важливо, що послуги, які ми надаємо, йдуть у тісній співпраці з роботодавцями, соціальними партнерами, громадськими організаціями, благодійними фондами. Тобто ми діємо разом, аби інтеграція людей, які прибули до нас, була якомога легшою. З погляду служби, то найкращий соціальний захист – робота. Адже коли люди лише приїздять на нове місце проживання, то ясна річ, що найперше вирішуються питання житла, харчування, а потім вже постає потреба у постійній роботі та визначення професійного вектору», – розповідає Алла Куцин.  

Відомо, що з початку повномасштабного вторгнення на Волині знайшли прихисток близько 80 тис. осіб. За допомогою ж до служби зайнятості звернулися трохи більше 3,5 тис. людей.

Тож ми нагадуємо, що служба зайнятості повністю відкрита до співпраці і допомоги усім, хто цього потребує. Ви завжди можете звернутися до будь якої філії, управління чи відділу служби, незалежно від місця реєстрації. Вам допоможуть і скерують.

Також у нас діють номери гарячої лінії (безкоштовно зі стаціонарних або за тарифами ваших мобільних операторів): 066 353 74 95, 068 063 42 15 або 044 244 94 69.