08.08.2019 | 22:05

Упродовж трьох днів, із 6 по 8 серпня, у Луцьку відбувався проект «Ветерани: від діалогу до працевлаштування». 62 учасники антитерористичної операції/ООС на Сході України пройшли цикл тренінгів, навчилися складати резюме, практикувалися проходити співбесіди, спілкувалися з ТОПовими роботодавцями Рівненської та Волинської областей. Сьогодні ж, 8 серпня, в завершальний день проекту провели круглий стіл, аби підвести риску трьох днів інтерактивну, поділитися враженнями та висловити сподівання на перспективу.

У Луцькому міському центрі зайнятості зібралися директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, директор Луцького МЦЗ Олена Шишова, представники міської влади, роботодавці, бійці-учасники проекту та його організатори – тренер, боєць АТО Андрій Ільченко й менеджерка проекту Наталія Прядка.

«Протягом трьох днів відбувалося навчання ветеранів методом ненасильницького  спілкування – взаємодії, комунікації. Хлопці працювали у групах, спілкувалися з роботодавцями. Усі проявляли величезний інтерес, вони з цікавістю брали участь у тренінгах, заповнювали анкети… Учасники були дуже активними. Для них ми дали основне – інструмент, із яким можна і потрібно працювати і змінювати своє життя», – каже координаторка проекту «Ветерани: Від діалогу до працевлаштування» Наталія Прядка.

«Окрім того, що це дуже насичений захід, він надзвичайно важливий для його учасників. Протягом трьох днів основним завданням було спілкування з ветеранами, зрозуміти їх потреби, труднощі, які виникають під час пошуку роботи, спілкування та налагодження зв’язків із роботодавцями. Ми дуже хотіли, аби між усіма учасниками проекту – від організаторів, бійців до роботодавців – вийшов живий діалог. Дуже важливо дати хлопцям поштовх до віри у власні сили, дати зрозуміти, що вони потрібні, важливі, що мають право працювати, розвиватися, ставати успішними. Головне – показати учасникам АТО можливості ринку праці і закликати стати його активною частиною», – зазначив директор ВОЦЗ Роман Романюк.

«Коли ми розпочинали тренінг, я всім радив уявити, що він не людина, а губка, яка максимально насичується інформацією. Для ветерана найважливіше – зробити перший крок і відчути себе потрібним. Коли він відчуває себе потрібним – він готовий звернути гори. Ним комфортно між собою, а таке спілкування дозволяє бійцям виходити за рамки і дає стимул розвиватися і самореалізовуватися. Дуже багато хлопців завдяки цьому проекту вже зробили перший крок», – каже тренер проекту «Ветерани: від діалогу до працевлаштування» Андрій Ільченко.

«У своєму звичному колі ветерани швидше знаходять спільну мову та вибудовують діалог. Сьогодні був реальний приклад, коли вдався діалог між роботодавцями і бійцями. Ми здобули нові знання, нові враження, нові знайомства, які в подальшому будуть для кожного з нас корисними», – поділився враженнями учасник проекту, боєць В’ячеслав Оксентюк.

До слова, із 2015 року 181 демобілізований учасник АТО розпочав підприємницьку діяльність із допомогою служби зайнятості. «Ми готові допомогти кожному, хто хоче працювати! Головне, що дає можливість демобілізованим учасникам АТО повернутися до мирного життя, – сім’я і робота. Тому ми зробимо усе, що в наших силах, аби допомогти кожному, хто звернеться до служби зайнятості», – резюмував Роман Романюк.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості