27.06.2019 | 17:36

Аби вивчити потреби роботодавців краю, а разом із тим презентувати освітні можливості служби зайнятості, її послуги й популяризувати робітничі професії фахівці Волинського обласного центру зайнятості 27 червня на головній площі Луцька організували міжобласний інтерактивний захід «Територія майстерності».

Демонструвати свої навчальні потужності погодилися не лише Волинські навчальні заклади, які допомагають безробітним здобувати (підвищувати кваліфікаційний рівень) нову професію, а й Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Працедавці ж не пропустили можливості, аби дізнатися про всі наявні інструменти в службі зайнятості, скориставшись якими вони в подальшому зекономлять кошти на підготовку кадрів.

На чотири години Театральний майдан розділився на професійні містечка, де відбувалися майстерки для охочих спробувати себе у кардинально іншій професійній діяльності.

– Сьогоднішній захід підкреслює можливості для дорослого населення здобути нову професію. Трапляється, що в силу життєвих обставин люди втрачають роботу або ж відчувають потребу її змінити. Тож на вимогу ринку праці ми даємо можливість громадянам здобути нову професію під замовлення роботодавця. Ми даємо можливість не просто почути про професію, але й відчути її, спробувати себе в тому чи іншому напрямку. Вакансій маємо достатньо, відповідно, маємо що запропонувати пошукачам роботи. Варто лише прагнути знайти себе на ринку праці, – каже директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Так, по різні боки від Лесі Українки розгорнули намети навчальні заклади. Ось під зеленим дашком Волинський коледж Національного університету харчових технологій презентує городянам кухарів. За столом у білосніжних халатах майстрі з карвінгу навчали, як яблуко перетворити на гордого лебедя. У розмові дізналися, аби готувати асів кухні, керівництво навчального закладу оновило не лише практичні лабораторії,  а й закупило набори спеціальних ножів для вирізування малюнків по овочах і фруктах. До слова, що з якіснішої сталі вони зроблені, то дорожчі. Студенти ж вправляються з ножами не за одну тисячу гривень!

Неподалік – локація перукарів, візажистів та манікюрників. Колишні безробітні, які вирішили освоїти новий фах, заплітали коси маленьким принцесам, а дорослі панянки робили манікюр, укладали локони й крутили кучері. Найбільше тішилася жіноча душа, що вся ця краса – безплатно.

Аби чоловіки не відчували себе на ринку праці менш затребуваними – були представлені й професії для них. Коваль із Рівного розгорнув пересувну кузню на безпечну відстань. Усі охочі брали до рук молота й кували свою підкову щастя. На жаль, на більше їхніх навичок не вистачило…

Під вербами розгорнули локацію навчальні заклади, які навчають водіїв. Тож лучани проходили тест-драйв на автосимуляторі з відпрацювання навичок водіння. Поряд – комп’ютеризований газозварювальний прилад, спецодяг та інше обладнання. Малеча з радістю приміряла вбрання,  та то нічого страшного, що вдвічі важче за них… Фаворитами на площі, звісно ж, були поліцейські та пожежники.

Окрім презентацій робітничих професій, сьогодні у Луцьку роботодавці поспілкувалися з керівниками навчальних закладів. Під час розмови вдалося обговорити важливі питання, які дозволять поєднати ініціативи освітян із виробничими потужностями працедавців.

Водночас на майдані фахівці Луцького міського центру зайнятості, Рожищенської та Луцької районних філій консультували лучан щодо актуальних вакансій в регіоні та поінформували про алгоритм отримання допомоги на відкриття власної справи. Не оминули увагою й менших гостей свята – школярів та підлітків. Профорієнтатори допомагали пройти тестування на онлайн-платформі, аби молодь зорієнтувалася з вибором професії.