25.11.2019 | 12:18

Світязянин Ярослав Тичковський із впевненістю може сказати, що професія військовослужбовця – справа його життя – почесна, відповідальна, престижна та необхідна для держави.  Після навчання у Шацькому лісовому коледжі вперше проходив службу за контрактом у відділі прикордонної служби «Грабове» Луцького загону. Саме тоді й виникло бажання надалі будувати військову кар’єру, стати офіцером, справжнім професіоналом своєї справи. Цілеспрямований та впевнений у власних силах, юнак як сказав, так і зробив. Тож, не гаючи часу, одразу вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Після закінчення навчання отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки «Охорона та захист державного кордону», став офіцером управління основними підрозділами охорони державного кордону за додатковим професійним спрямуванням «Офіцер-кінолог». Кінологом пан Ярослав вирішив стати через особливе ставлення до собак, яких вважає більше вірними та люблячими на відміну від людей.

Так, здобувши омріяну освіту, лейтенант Ярослав Тичковський проходив військову службу спочатку в Одеському прикордонному загоні, а згодом, уже в званні капітана, як начальник кінологічної служби штабу другого прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби міста Подільськ. У цей період брав безпосередню участь у зоні антитерористичної операції, стоячи на захисті незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України у Костянтинівському, Артемівському, Ясинуватському районах Донецької області.

Звільнений із лав Збройних сил України, у зв’язку з закінченням контракту, Ярослав Тичковський вирішив спробувати знайти себе у цивільному житті та звернувся по допомогу до районної служби зайнятості.

Питання зайнятості демобілізованих військовослужбовців, зокрема учасників антитерористичної операції, займають особливе місце у професійній діяльності працівників Шацької районної філії обласного центру зайнятості. Їх співпраця з органами державної влади, профспілками, організаціями роботодавців та іншими соціальними структурами району, а також активна дієва позиція самих військовослужбовців сприяють вирішенню низки проблем працевлаштування цієї категорії осіб.

Тож, перебуваючи на обліку як пошукач роботи, Ярослав Тичковський отримав інформаційні та консультаційні послуги з працевлаштування. Брав участь у різнопланових інформаційно-роз’яснювальних заходах, навчальних семінарах, засіданнях «За круглим столом», «Клубу учасників АТО», ярмарку вакансій, проведеного на замовлення Шацького районного військкомату з метою укомплектування Збройних сил України.

«Саме заходи такого спрямування наштовхнули мене на повернення до військової служби, бо хоч якою складною вона не була б, все ж, близька мені по духу. А запропоновані тут вакансії, що вимагали додаткового професійного навчання, та ще й при мінімальній заробітній платі – поступаються військовій службі за контрактом, яка й надалі залишається почесною і високооплачуваною, особливо у складний для України час. Військовій людині важко адаптуватися до повсякденного життя. Тож варто було зупинитися, щоб все це зрозуміти», поділився своїми роздумами чоловік.

У серпні цього року Ярослав відбув на службу за контрактом у військову частину А1008 міста Володимира-Волинського на посаду командира механізованого взводу за наказом командувача військ оперативного командування «Захід».

Ярослав Тичковський вдячний працівникам Шацької районної філії Волинського обласного центру зайнятості за різнопланову підтримку, завдяки якій впевнено зробив остаточний вибір на користь військової служби: складної та водночас близької по духу.