02.12.2019 | 16:53

Для багатьох шлях у нове професійне життя розпочинається саме із візиту до центру зайнятості. Адже кожного дня особисті консультанти, спілкуючись із відвідувачами, знайомлять їх із ситуацією на ринку праці та пропонують професійні шляхи реалізації, відповідно до навичок, досвіду та здобутих знань.

Вже під час першої зустрічі з фахівцями центру зайнятості, безробітним надають перелік вакансій, які відповідають запиту останніх, або ж дотичні до минулої сфери діяльності. Якщо ж пошукачі роботи хочуть кардинально змінити стиль життя та обрати інший фах, завжди є можливість пройти професійне навчання, або відкрити власну справу.

Загалом, з початку 2019 року, фахівці Ковельського міськрайонного центру зайнятості працевлаштували 41 особу з інвалідністю. Так, наприклад, троє осіб з інвалідністю, з числа безробітних, за інформаційної та консультаційної підтримки центру зайнятості відкрили свій бізнес, отримавши фінансову допомогу. Всі вони пройшли відповідне навчання на курсах цільового призначення, склали та успішно захистили бізнес-плани. При цьому сфери діяльності у всіх підприємців різні.

Анатолій Васковець (торгівля)

«Якщо хочеш зробити щось добре – зроби це сам». Вислів, яким ми завжди керуємося навіть у ситуаціях, де він більше шкодить, аніж допомагає. Навіть тоді,  коли вирішення не залежить від нашого багажу знань, умінь та особистих якостей».

Психологи доводять, що будь-яку складну ситуацію можна вирішити, обговоривши її. Саме тому, втративши роботу через інвалідність, пан Анатолій порадився з родиною щодо започаткування власної справи і, отримавши  підтримку найближчих,  почав рухатися до мети. Багато часу на розмірковування не було, тому зваживши всі за і проти, вирішив вести бізнес у сфері торгівлі – продавати  верхній одяг. Нині торгівля на привокзальному ринку Ковеля із стабільним потоком клієнтів приносить чоловікові хороші прибутки, адже у його крамниці великий асортимент та ціни, які задовільнять будь-який гаманець.

Романія Кравчик (бухгалтерські послуги)

Серед підприємців-початківців, котрі створили й успішно розвивають власний бізнес – мешканка Ковельщини  Романія Кравчик. Життєві обставини свого часу спонукали жінку, яка має групу інвалідності, шукати роботу за сприяння Ковельського міськрайонного центру зайнятості. Довідавшись про можливість започаткувати підприємницьку діяльність, пані Романія перейнялася ідеєю самостійно господарювати. Невдовзі  жінка отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю та взялася організовувати власний бізнес. Обрала актуальний та перспективний  вид діяльності – надання бухгалтерських послуг, адже має досвід у цій сфері. Послуги надає для підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб у межах міста Ковеля та Ковельського району. Зі слів пані Романії, конкуренція існує, є безперечні лідери у цій галузі, але і вона має сильні сторони та буде вдосконалюватися надалі.

Більше, ніж півроку ці люди успішно працюють та розвивають свою справу. Сподіваємося, що їхній приклад надихне інших на реалізацію свого трудового потенціалу та давніх мрій.