26.11.2019 | 10:07

Із відвідування центру зайнятості для багатьох розпочинається старт у нове трудове життя. Адже мета кожного особистого консультанта – зорієнтувати відвідувачів у реаліях ринку праці, навчити їх правильно оцінити ситуацію, в якій вони опинилися, врахувати побажання, професійні навички, освіту, порівняти особистісні дані з вимогами працедавців, аби в найкоротший термін знайти оптимальний варіант працевлаштування. Це завдання – не з легких. Багато залежить від позиції шукача, його поведінки й бажання повернутися до трудової діяльності.

Особливо складно забезпечити роботою осіб з інвалідністю. Під час пошуку місця праці для таких людей треба здолати чимало перепон: взяти до уваги ступінь захворюваності, рекомендації медико-соціальної експертної комісії, індивідуальні нахили та здібності, транспортну доступність, готовність до перенавчання чи підвищення кваліфікації тощо. Вже під час першої зустрічі фахівці служби ознайомлюють відвідувачів із переліком вільних робочих місць і вакантних посад, пропонованою зарплатою, умовами праці, соціальним пакетом. Також інформують про професії, які користуються попитом у регіоні, та навчальними закладами, де можна здобути перспективний фах, правами та обов’язками. Неодмінно їх запрошують на семінари з техніки пошуку роботи, на яких шукачі з інвалідністю отримують вичерпну інформацію про правила складання резюме, джерела вакансій, вивчають аспекти ведення співбесіди й поведінки з потенційними працедавцями. А день, коли наші зусилля увінчуються позитивним результатом і безробітний приносить наказ про прийняття на роботу, вважаємо особливо успішним. Радіємо, що допомогли таким шукачам побороти труднощі й повернутися до трудової діяльності, поліпшити матеріальний стан, відновити віру у свої можливості.

Загалом з початку цього року фахівці Ковельського міськрайонного центру зайнятості працевлаштували 41 особу з інвалідністю.

Для прикладу, троє осіб з інвалідністю з числа безробітних, за інформаційної та консультаційної підтримки центру зайнятості, стартували у бізнес, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Всі вони пройшли відповідне навчання на курсах цільового призначення «підприємець-початківець», склали бізнес-плани та успішно їх захистили.

Діяльність безробітних, які відкрили власну справу, різноманітна:

  •  бухгалтерські послуги;
  •  фотопослуги;
  •  торгівля.

Ось уже більш ніж півроку ці люди різного віку та з різними долями займаються підприємницькою діяльністю, сподіваємося, що результати не забаряться.

Ковельський МРЦЗ