11.12.2023 | 09:58

Держава підтримує: відтепер учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни зможуть безкоштовно пройти навчання в закладах професійно-технічної освіти ДСЗ

Восени Уряд затвердив проєкт експериментальної програми для ветеранів, яка дозволяє проходити первинну професійну підготовку, перепідготовку, а також підвищення кваліфікації безкоштовно – за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.  

Прийняте рішення спрямоване на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також сприятиме подальшому працевлаштуванню саме ветеранів та людей з інвалідністю.

Здобувачі освіти зможуть самостійно обрати місце професійного навчання із переліку закладів освіти на сайті Державного центру зайнятості. Порядком передбачено: здобувачі, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особи, які супроводжуватимуть людину з інвалідністю І групи, отримають компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку, а також місце проживання на період навчання.

На Волині вже розпочала навчання перша трійка «студентів». Троє учасників бойових дій – жителі  Любомльщини та Любешівщини, які повернулися додому після служби в Збройних Силах України, звернулися до служби зайнятості за підтримкою у працевлаштуванні. Після вивчення професійної орієнтованості клієнтів, на початку грудня цього року, працівники служби видали їм направлення на навчання до Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Там вони проходитимуть підвищення кваліфікації за професією «водій автотранспортних засобів» категорії Д.

Тож, якщо ви бажаєте змінити свою професію, або підвищити кваліфікацію, звертайтеся до фахівців найближчого центру зайнятості, або ж телефонуйте на гарячі лінії (безкоштовно зі стаціонарних або за тарифами ваших мобільних операторів: (066) 353-74-95, (068) 063-42-15 або за номером 044 244 94 69.

Подати заявку на навчання можна онлайн https://edveteran.dcz.gov.ua/

Перелік ліцензованих професій для навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю https://www.dcz.gov.ua/storinka/perelik-licenzovanyh-profesiy-dlya-navchannya-uchasnykiv-boyovyh-diy-ta-osib-z

Детальна інформація про навчання тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/navchannya-uchasnykiv-boyovyh-diy-ta-osib-z-invalidnistyu-vnaslidok-viyny

(посилання будуть скорочені, а в Телеграм приховані)