06.07.2023 | 16:41

З початку 2023 року до суспільно корисних робіт в області залучили 124 безробітних, виплативши більше 600 тис. грн заробітної плати. Про це говорили сьогодні, 6 липня, під час засідання координаційного центру підтримки цивільного населення області під керівництвом заступниці голови Волинської ОДА Мирослави Якимчук.

З-поміж питань порядку денного – обговорення процесу організації суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану в межах області. Результатами поділилася директор Волинського ОЦЗ Алла Куцин.

Зазначимо, що у Волинській області такий вид робіт має в основному оборонний характер, тобто зосереджений на: облаштуванні оборонних рубежів, блокпостів, спостережних пунктів, укріпленні споруд цивільного захисту. Окрім того, безробітних залучали до підготовки та ремонту укриттів, житла для внутрішньо переміщених осіб, а також заготівлі дров для сімей загиблих військовослужбовців та їх сімей.

- Наразі до суспільно корисних робіт ми залучили 124 особи, і маємо можливість для укладення нових трудових договорів. Пропоную головам територіальних громад, у співпраці зі службою зайнятості, підібрати претендентів на отримання робочих місць для цілодобового чергування в укриттях. Цим людям потрібно буде стежити за порядком в укритті, відповідати за збереження обладнання і майна, а також забезпечити його цілодобову доступність у разі потреби. Виплату заробітної плати таким працівникам буде здійснювати служба зайнятості, - підкреслила Алла Куцин.

Заступник голови ОДА Мирослава Якимчук доручила головам місцевих адміністрацій і територіальних громад розглянути можливість організації суспільно корисних робіт в межах області та надати пропозиції щодо залучення громадян.

Довідково: суспільно корисні роботи мають сезонний характер та нині організовані на території 23 ОТГ. В основному вони тривають 2-4 тижні, залежно від об’єму робіт. Усі вони без ризику для життя і здоров’я безробітних.

Більш детальну інформацію про такі роботи можете знайти на офіційному порталі служби зайнятості за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/tymchasova-zaynyatist

Нагадаємо, ви завжди можете отримати консультацію наших фахівців, зателефонувавши на гарячі лінії ☎️– (066) 353-74-95, (068) 063-42-15