11.01.2019 | 09:22

Про виконання квоти необхідно звітувати за новою формою!

  8 січня 2019 року набув чинності наказ Мінсоцполітики від 23.11.2018 р. №1763, яким внесено зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271.

  Крім того, змінами викладено в новій редакції Звіт про виконання квоти – Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

  Отже, Звіт потрібно подавати до центрів зайнятості підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності з чисельністю штатних працівників від 8 осіб (раніше подавали підприємства з чисельністю понад 20 осіб).

  Зауважимо, що Звіт відповідно до вимог Порядку подають лише підприємства, установи та організації. Фізичним особам – підприємцям цей Звіт подавати не потрібно!

  Термін подання звіту – не пізніш як 1 лютого 2019 року.

  Також змінами визначено розмір квоти та уточнено, хто належить до роботодавців у розумінні цього Порядку.

 Роботодавці – підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб.

 Квота – норматив працевлаштування громадян, зазначених у ч. першої ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» (крім осіб з інвалідністю), у розмірі:

  • 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;
  • не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.

  Відповідальність роботодавця за невиконання квоти:  у разі невиконання роботодавцем квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.