18.10.2023 | 15:42

Фахівці служби зайнятості продовжують розповідати волинянам про можливість отримати грант у рамках державної програми «Власна справа». Так, 17 жовтня, на базі центру Бізнес.Дія, що у Луцьку, заступник начальника відділу сприяння зайнятості управління реалізації політики зайнятості ВОЦЗ Наталія Балакіна розповіла волинянам про подачу заявок та порядок отримання грантів. Нагадаємо, програма безповоротних грантів «Власна справа» стартувала ще в липні 2022 року.

Щодо самого алгоритму дій, то найперше потрібно підготувати бізнес-план, розрахунки і подати заявку на участь. Зробити це можна самостійно через Дію http://surl.li/dfkqx, або звернутись безпосередньо до центру зайнятості.

Після подачі і розгляду бізнес-плану відбувається захист проєкту. Далі – прийняття рішення Державної служби зайнятості на основі скоринга банку та рекомендації спеціальної комісії центру зайнятості, у який звернувся грантоотримувач. І за умови успіху – перерахунок коштів.

Довідково: за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти спрямовують на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення тощо. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Що ж до грантів для ветеранів та членів їхніх сімей, тут схожа процедура, але має свої відмінності. Грантоотримувачами можуть стати як самі ветерани, так і другий із подружжя. Сума гранту (від 250-ти тис. грн до 1 млн грн), який отримають підприємці, регулює кількість створених робочих місць (від 1-го до 4-х).  Грант надається на 3 роки.

Детальнішу інформацію про алгоритм підготовки і подачі документів, етапи отримання грантів читайте за посиланнями: https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava , http://surl.li/glaly .

Подати онлайн заявку на участь у програмі можна у додатку ДІЯ: https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota .   

Що ж до зустрічі, то слухачів не обмежили сухими даними, а й продемонстрували реальні результати. Своїм досвідом отримання гранту поділилася засновниця луцької клінінгової компанії «До блиску» Юлія Яковлева.

Так, жінка розповіла, що ідей для бізнесу було кілька, але врешті зупинилася на клінінгу, адже попередньо мала професійний досвід у цій сфері. Тому, взялася за реалізацію, адже почати з нуля – завдання не з легких.

До слова, про грантову програму жінка почула на одному із перших заходів, які організовував центр зайнятості і відразу вирішила спробувати.

- Коли я почула про «Власну справу» під час зустрічі зі спікерами служби зайнятості, прочитала рекламу про те, що держава дає кошти на бізнес тоді зрозуміла – варто спробувати. Я знайшла постачальників, приблизно розрахувала суму, яка мені буде потрібна на купівлю обладнання і подала заявку. Описова частина – досить легка, а от над розрахунками довелося добряче подумати, але все вийшло, – ділиться досвідом пані Юлія.

І справді, все вдалося. За кілька місяців, підприємиця вже мала на своєму рахунку 250 тисяч гривень і розпочала їх освоєння: від закупівлі матеріалів, техніки – до працевлаштування персоналу.

Нині ж, клінінгова компанія зростає і розвивається. Замість заявлених кількох працівників там працює майже десяток і це не межа. У планах власниці збільшити цей показник в кілька разів.

Окрім того, Юлія Яковлева підкреслює: дуже рада, що в Україні діють такі програми, адже вони дають можливість нашим громадянам створювати і розвивати бізнес вдома.  

Ми ж нагадуємо: якщо ви хочете проконсультуватися з фахівцем служби зайнятості, звертайтеся за телефонами: 066) 353-74-95, (068) 063-42-15 або 044 244 94 69.