31.07.2020 | 17:40

Не зупинили під час карантину і організації професійного навчання безробітних і їх профоорієнтацію. Про це сьогодні, 31 липня, під час пресконференції розповів директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

У цей період 77 безробітних здобували нові робітничі професії (12 напрямків) за різними формами навчання (дистанційно, дуально). Зокрема: верстатник широкого профілю – 1, візажист – 2, водій тролейбуса – 9, кондитер – 1, кравець – 21, кухар – 10, манікюрник – 2, перукар – 1, покоївка – 7, рибовод – 2, слюсар з ремонту авто – 10, флорист – 11.

«Одна з професій, на яку хочу звернути особливу увагу, – водій тролейбуса. В цей час слухачі здобували практичні навички. Місто було порожнє, транспортних перевезень не здійснювали, але поодинокими тролейбусами у нашому місці кермували наші безробітні, які здобували професію водія тролейбуса. Випуск повноцінних дев’яти фахівців відбудеться на початку вересня», – каже директор Волинського ОЦЗ.

Під час карантину на стажування направили 241 безробітного за 64 професіями та спеціальностями (менеджери з логістики та постачання, юристи, слюсарі з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, слюсарі, садівники, продавці, касири торговельної зали, кухарі, перукарі, сировари тощо).

У червні 14 безробітних на замовлення санаторію «Лісова пісня» навчалися дистанційно у Рівненському ЦПТО ДСЗ на курсах цільового призначення за напрямками «Організація харчування в санаторно-курортних комплексах» та «Основи організації і техніки обслуговування підприємств ресторанного господарства в санаторно-курортних комплексах».

«Коли наші приміщення були закриті для відвідування, ми проводили різноманітні онлайн-навчання, вебінари, тренінги. Загалом надали 15 729 індивідуальних профінформаційних та профконсультаційних послуг,  із них – 12 123 дистанційно в режимі он-лайн. Провели 742 профорієнтаційних групових заходи, з них – 570 дистанційно. Серед найпоширеніших онлайн-платформ використовували  безоплатні програми Skype, Messenger, Facebook, Viber», – поінформував Роман Романюк.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості