Члени Волинського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості 14 грудня зустрілися онлайн, щоби обговорити особливості роботи під час війни. Позаяк координаційний комітет – це незалежний тристоронній орган, то участь у засіданні взяли представники виконавчої влади, об’єднання організації роботодавців та ради профспілок. Спільно з представниками комітету над обговоренням актуальних питань працювали директори Волинського обласного та Луцького міського центрів зайнятості Алла Куцин й Олена Шишова.
Заслухавши регламент засідання та обговоривши зміни, члени комітету дізналися інформацію про соціальний захист внутрішньо переміщених осіб. Керівник Департаменту соцзахисту населення Волинської облдержадміністрації Оксана Гобод зазначила, що з початку війни на Волинь приїхало 75 457 переселенців. Наразі усі вони розміщені й отримують допомогу: житло, продукти харчування, засоби гігієни тощо.
Своєю чергою, Алла Куцин поінформувала співрозмовників про стан ринку праці області, а також розповіла про роботу служби зайнятості, спрямовану на допомогу у вирішенні питань працевлаштування:
– Упродовж січня-листопада 2022 року послугами Волинської обласної служби зайнятості скористалися понад 30-ть тисяч осіб, з них 22,6 тисячі зареєстровані безробітними. Також у цей час отримали роботу 10 693 людини.
До слова, за 11 місяців цьогоріч 4 293 роботодавці подали до служби зайнятості інформацію про вакансії. Загалом це 15 776 позицій вільних робочих місць. Також за направленням Волинської обласної служби зайнятості 1 871 безробітний завершив професійне навчання. Рівень працевлаштування після його закінчення становить 94%.
– Із початку дії воєнного стану до центрів зайнятості та наших філій звернулося 2 616 громадян з інших областей, з них 1 776 людей із довідкою внутрішньо переміщеної особи. Найбільша кількість звернень громадян, які перемістились на Волинь із Донецької, Харківської, Луганської, Київської, Запорізької та Херсонської областей. За нашого сприяння роботу знайшли 653 переселенці, – зауважила Алла Куцин.
Окрім цього, керівник установи акцентувала на можливості роботодавцям отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування переселенців.
Не минули увагою члени засідання співпрацю в напрямі допомоги підприємствам, котрі переїхали на територію нашої області. Нині на Волині 28 підприємств, які раніше здійснювали свою діяльність у зоні бойових дій. Частина з них повністю відновила роботу. Служба зайнятості для 13-ти роботодавців зуміла оперативно дібрати 29 працівників.
Членам комітету вдалося активно опрацювати законодавчі зміни, що набрали сили у жовтні.
На завершення засідання голова комітету, генеральний директор ПрАТ «СКФ Україна» Богдан Волчок і присутні одноголосно прийняли пропозиції спікерів щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи у напрямі організації та проведення суспільно корисних робіт у громадах області. А також ефективними будуть спільні щомісячні зустрічі з керівниками релокованих підприємств. Окрім цього, присутні затвердили план засідань на наступний рік.