13.02.2019 | 12:04

12 лютого фахівці волинської обласної служби зайнятості оглянули, як вчаться студенти Ковельського центру професійно-технічної освіти (ЦПТО), на базі якого є можливість навчати безробітних. Екскурсію навчальним закладом провів заступник директора з навчально-виробничої роботи Борис Козакевич.

Педагогічний колектив ЦПТО докладає максимум зусиль, аби навчити та випустити в світ висококваліфікованих фахівців. Сьогодні тут навчається понад чотириста учнів, які отримують  фах токаря, фрезерувальника, електрогазозварника, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, перукаря-манікюрника, виготовлювача художніх виробів із лози, кравця, вишивальниці, газозварника, монтажника санітарно-технічних систем, а також слюсаря з ремонту автомобілів.

За словами Бориса Козакевича, групу охочих навчатися створюють навіть із п’яти осіб та зазначає, що зараз популярна дуальна форма навчання (2/3 часу навчання учні проводять на виробництві), яка дає можливість отримати хорошу практику, не відриваючись від безпосереднього навчання в ЦПТО, та вийти зі стін навчального закладу повноцінним висококваліфікованим спеціалістом.

Окрім того, при Ковельському центрі професійно-технічної освіти діє Центр кар’єри. Усі охочі можуть ознайомитися з пропозиціями ринку праці, написати резюме, обрати для себе роботу.

Для навчання учнів Ковельський центр професійно-технічної освіти має сучасну навчально-матеріальну базу, яку минулого року оновили завдяки проекту Європейського Союзу «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки волинського субрегіону». До слова, долучився до його реалізації і Волинський обласний центр зайнятості. Фахівці опитали понад півтори тисячі підприємств із чисельністю працівників понад тридцять осіб. У такий спосіб визначили актуальні потреби роботодавців, окреслили найпроблемніші ділянки в підготовці робітничих професій та основні проблеми, які пов’язані з дефіцитом кандидатів і нестачею спеціалістів на профільні вакансії підприємств галузі, з’ясували найбільш актуальні напрями підготовки спеціалістів ПТНЗ тощо.

«Ми активно долучилися до процесу закупівлі обладнання – провели опитування роботодавців щодо потреби в кваліфікованих працівниках. За його результатами відібрали саме цей навчальний заклад і саме для нього виділили грантові кошти. Співпраця з цим навчальним закладом почалася ще в той момент, а сьогодні вона продовжується, шляхом навчання безробітних та тісного партнерства центру професійно-технічної освіти з Волинським обласним центром зайнятості», – зазначив заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості