12.09.2020 | 18:09

Сьогодні, 12 вересня, Луцьк відзначає  935-річчя від дня заснування. У різних куточках міста лучани та гості святкують ювілей. У центральному  парку культури та відпочинку імені Лесі Українки відбувся святковий ярмарок громадських організацій та установ, які працюють із молоддю. Команди фахівців Волинського обласного й Луцького міського центру зайнятості взяли активну участь та презентували  відвідувачам послуги служби, а також нові можливості.

Спеціалісти служби левову частку уваги приділи професійному визначенню молоді. Адже за рік-другий їм доведеться визначатися із фахом. Тож профконсультанти ознайомили присутніх із формулою вибору професії, з основними помилками, які припускають випускники, обираючи професію. Охочі школярі пройшли тестування та дізналися про Інтернет-ресурси служби, на яких вони без зайвих затрат часу можуть переглянути тематичні відеоролики, дізнатися  про навчальні заклади, онлайн-освіту, записатися на особистий прийом до спеціалістів служби тощо.

Для молодших відвідувачів мобільного центру профорієнтатори організували конкурси: відгадування загадок й ребусів, дешифратор, гра з буквами. Дошкільнята ж розмальовували різні професії та принагідно обговорювали їх недоліки й переваги. Одна з дівчаток не проти бути продавцем, адже у неї «завжди багато грошей»!.

Для дорослих відвідувачів фахівці підготували  рейтинг вакансій, що нині актуальні на ринку праці. Так вони дізналися, що переважають робітничі професії. Кухар, водій автотранспортних засобів та продавець – лідери на ринку праці Волині. Не оминули увагою фахівці й можливість професійного навчання дорослого населення під замовлення роботодавця.

Окрім локації Волинського обласного центру зайнятості, відвідувачі парку дізналися про діяльність інших організацій. Неабиякий інтерес  у лучан викликали встановлені святкові фотозони, а молодь юрбилася навколо спортивних байдарок, де можна було під наглядом тренера спробувати сплавлятися на водоймі. У центральній частині міста розгорнули свої ятки народні майстри. Тут придбати можна було усе: глиняний посуд, ляльки-обереги,  вишиванки, мед та імбирне печиво. А ще, якщо у вас стало би терпіння, то вулична художниця за винагороду намалює ваш портрет. Одне слово – лучани святкують!

З Днем народження, Луцьку!

Волинський ОЦЗ