12.08.2019 | 15:07

Нині індустрія краси стрімко розвивається. Тож фахівці, які працюють у цій сфері, будуть завжди затребуваними. Адже, як кажуть в народі, додати краси у зовнішність можуть лише два майстри: один з них кравець, а другий – перукар.

Перукарська справа – це бізнес, де є правило: «Від того, як кожний працівник ставиться до людей, з якими він має справу, залежить імідж закладу». Саме цей девіз Людмила Шлапай взяла за основу у своїй роботі, коли у 2002 році в селищі Стара Вижівка відкрила салон-перукарню «Людмила».

На сьогодні заклад має зразкову репутацію. Проте, створити салон краси було не легко, бо у цій справі є багато нюансів. Пані Людмила працює так, аби клієнт став постійним. «Якщо ж перукар не вміє цього зробити, він отримає гроші один раз», – ділиться секретами майстриня. Вона спокійна й натхненна. Уважно працює, плавно переходячи від одного етапу до іншого. З кожним творцем краси, а їх у «Людмилі» працює чотири, можна поговорити про все на світі: починаючи від погоди і закінчуючи вірою у вищі сили. «Професія перукаря схожа на роботу художника, який створює справжні шедеври. До того ж майстер зачіски виконує й роль лікаря», – говорить майстриня.

Про «плюси» й «мінуси» фаху радо поділилася пані Людмила:

– Напевно, найважче – вистояти на ногах. Адже бувають дні, коли затримуєшся допізна чи приходиш на кілька годин раніше. Щоправда, іноді морально важче, ніж фізично. Що робити, коли чуєш від клієнта: «Я хочу коротку стрижку, але не зрізайте довжину». Як поєднати протилежні речі в одному бажанні? А бувають класні моменти, коли ти зробив роботу, а клієнт каже: «Вав! Я такого не очікувала!»

Дізнаємося й про найпопулярнішу стрижку – підрівняти кінчики. Нині багато дівчат мають довгі коси, і це єдина стрижка для них, після якої волосся має доглянутий вигляд по всій довжині.

Для зручності та комфорту у салоні ведуть попередній запис. Крім того, існує практика виїзду майстрів додому. Особливу увагу пані Людмила приділяє навчанню та підвищенню професійного рівня своїх майстрів. У салоні проводять майстер-класи провідні тренери-технологи «ESTEL Lutsk Studio».

У своїй співпраці зі службою зайнятості підприємець неодноразово скористалася її послугами. За час своєї діяльності вдалося працевлаштувати 14 безробітних. Людмила Шлапай радо погоджується й на зустрічі з старшокласниками, які за рік-другий обиратимуть собі професію. Тож, аби учні змогли приміряти на себе фах перукаря, майстриня «здає» свою «Людмилу» у їх руки, де колеги розповідають, як це – бути перукарем.

Старовижівська районна філія Волинського ОЦЗ