02.12.2019 | 23:37

2 грудня у Волинській обласній державній адміністрації відбулася підсумкова конференція з реалізації проєкту Координатора ОБСЄ в Україні  «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні. Волинський компонент». До участі заході долучилися представники Волинської обласної служби зайнятості.

Реалізація проєкту відбувалася за ініціативи громадської організації «Волинські перспективи» та «Велес+» у співпраці з органами місцевої влади, установ та організацій усіх рівнів. «Сьогодні з нами зібралися небайдужі люди, які впродовж п’яти років допомагали нам у реалізації проєтку, що мав на меті зменшення проявів торгівлі людьми на Волині. Я сьогодні висловлюю щиру подяку всім, хто завітав на нашу пресконференцію», – зазначила голова правління громадської організації «Волинські перспективи» Ніна Пахом’юк та презентувала результати реалізації проєкту у Волинській області за 2014–2019 роки.

Упродовж впровадження ініціативи відбувалися тренінгові навчання, інформаційно-просвітницькі заходи для груп ризику, представників державних установ і організацій. За п’ять років понад 500 осіб ідентифікували як постраждалих чи потерпілих від торгівлі людьми. Всі ці люди включені до Реінтеграційної програми для отримання допомоги від представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Частина з них звернулася до органів місцевої влади з метою отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк розповів присутнім про роботу служби зайнятості з групами ризику щодо безпечної міграції та працевлаштування, а також роль її фахівців у наданні допомоги та працевлаштуванні осіб, які постраждали від торгівлі людьми. «Ми маємо, що запропонувати безробітним – у базі вакансій є чотири тисячі чотириста двадцять пропозицій працевлаштування. Однак не забуваємо про те, що Волинь входить у перелік областей і високим рівнем міграції. Саме трудова міграція – це, напевно, найбільший ризик поширення торгівлі людьми, над подоланням якої ми спільно працюємо. Ми звикли говорити про негативні наслідки трудової міграції, однак бачимо в цьому і позитив у вигляді валютних надходжень у бюджет нашої держави, зменшення соціальної напруги, здобуття нового професійного досвіду громадян, підвищення рівня добробуту населення, вивчення іноземних мов, розширення світогляду», – зазначив очільник організації.

Окрім того, Роман Романюк розповів про інструменти служби зайнятості для пом’якшення гострих ситуацій на ринку праці внаслідок трудової міграції. Зокрема: впровадження Інституту кар’єрного радника, активну роботу з працедавцями, професійне навчання відповідно до потреб ринку праці, функціонування центрів кар’єри, роботу центрів розвитку підприємництва, співпрацю з соціальними партнерами, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, співпрацю з засобами масової інформації.

Як підсумок проєкту з протидії торгівлі людьми, його соціальні та регіональні партнери спільно напрацювали рекомендації щодо здійснення подальших дій із вдосконалення взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми у Волинській області. Ніна Пахомюк резюмувала: «Сьогодні ми знаємо, як діяти, щоб допомогти людям у межах законодавства протистояти торгівлі людьми. Ми змогли достукатися до людей, навчили їх розуміти суть проблеми торгівлі людьми та боротися з нею. Жоден куточок області не залишився без уваги і підтримки. Упродовж цих років люди дізнавалися і вчилися говорити про проблему торгівлі людьми і боротися з нею на всіх рівнях».

До слова, партнери Ніна Пахомюк вручила подяки соціальним партнерам проєкту. За активне сприяння боротьбі з торгівлею людьми, роботу з громадянами в цьому напрямку та тісну співпрацю з ГО «Волинські перспективи» та «Велес+» подяки отримали директори Волинського обласного та Луцького міського центрів зайнятості Роман Романюк та Олена Шишова, начальник відділу організації профорієнтації Волинського ОЦЗ Наталія Балакіна та провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Турійської районної філії Волинського ОЦЗ Олександр Музика.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості