14.08.2019 | 16:13

Один із яскравих прикладів успішної організації підприємницької діяльності – історія жительки селища Шацьк Валентини Процик. Уже понад 20 років її салон-перукарня «Вікторія» – один із найкращих закладів Шацького району, де пропонують клієнтам усі види перукарських та манікюрних послуг.

Працелюбність, креативність, високий професіоналізм та вміння йти в ногу з часом дозволили зробити бізнес успішним. Нині заклад має зразкову репутацію та безліч вдячних клієнтів. Проте відкрити власну справу та ще й у складні 90-ті, було нелегко.

«Не скажу, що перукарська справа була мрією мого дитинства, та все ж дуже подобалася. Після закінчення Луцького професійно-технічного училища працевлаштувалася у місцеву перукарню, яка  була розташована у тому ж приміщенні. Там і перейняла досвід місцевих фахівців. Атмосфера була хорошою, чого не сказала б про умови праці».

Згодом приміщення планували приватизувати, тож Валентина Процик, пройшовши непрості випробування, стала його власницею та однією з перших підприємців у районі. Спочатку пані Валентина сама надавала перукарські послуги клієнтам, а згодом взяла на роботу двох майстрів.

«Відносини між нами були, швидше, дружніми, аніж діловими. До того ж, я тоді ще не зовсім розуміла, як правильно вести бізнес та поєднувати у справі два вектори: фаховий і управлінський, пригадує Валентина Процик та продовжує розмову. Тож, окрім професійних курсів, семінарів, майстер-класів, навчань за кордоном щодо розвитку власних організаторських здібностей і вміння знаходити успішні бізнес-рішення: здобувала зннання у київській бізнес-школі Beauty Salon Boss. І чим більше я дізнаюся нового у своїй професії, тим більше усвідомлюю, що світ краси  це таки моя стихія.

«Сьогодні у стильно обладнаному приміщенні салону-перукарні пані Валентиною працюють шість майстринь, вони якісно надають послуги клієнтам, використовуючи сертифіковані матеріали, слідкують за новими тенденціями моди і, звичайно ж,  дотримуються санітарно-гігієнічних норм у роботі. До слова, працівниці постійно вдосконалюють свою. «Цього року ми  навчалися у засновника першої в Тернополі авторської студії зачісок і школи перукарського мистецтва Михайла Голика та Вадима Ніколаєва, відомого в Україні перукаря,  технолога компанії Lakme, – захопливо розповідає Валентина Процик та додає, що сама навчалася у Барселоні.

Власниця салону-перукарні неодноразово співпрацювала з Шацькою районною філією Волинського обласного центру зайнятості. У 2019 році, за сприяння фахівців філії, працевлаштували чотирьох майстрів. Одна з них проходила професійну підготовку за професією перукар під замовлення роботодавця. Підприємиця вдячна Шацькій районній філії Волинського ОЦЗ за тісну співпрацю. «Ви мої найперші порадники і консультанти», – додає пані Валентина.

Історія жительки Шацького району вкотре доводить, що мрії збуваються і стати успішним може кожен. Водночас, своїм прикладом Валентина Процик надихає інших не зупинятися на досягнутому та постійно вдосконалювати свою майстерність. Майбутнім підприємцям пані Валентина радить: «Щоб стати успішним у сучасних умовах, необхідно мати чітку мету, правильно організувати роботу та наполегливо працювати. Не менш важливо бути чуйними, уважними, привітними до людей, адже це основа будь-якого успіху».

Шацька районна філія Волинського ОЦЗ