08.07.2024 | 11:00

На Волині працюють над відкриттям віддаленого навчального пункту Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ для навчання військових

Про це повідомила директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин під час робочої зустрічі із роботодавцями Ковельщини.

Під час спілкування із бізнесом, яке організували представники служби, разом із директором Рівненського ЦПТО Наталією Бурою та її заступницею Русланою Бодренко обговорили послуги професійного навчання, які вже можна отримати в центрі або дистанційно, подальшу співпрацю з роботодавцями в частині підтвердження кваліфікації працівників, навчання за дуальною формою та багато іншого.

Важливо, що заклад більше 30-ти років працює у сфері професійної освіти. Зараз в його арсеналі 58 ліцензованих робітничих професій і більше 200 курсів цільового призначення. На Рівненщині наразі функціонує 7 навчальних відділень ЦПТО, де навчають людей різного віку.

За словами Алли Куцин, нове відділення планують відкрити на базі Шацького відділу Ковельської філії Волинського ОЦЗ. Розпочнуть із навчання і підготовки кваліфікованих кадрів готельно-ресторанної справи, харчування та послуг за вже ліцензованими професіями, а згодом будуть навчати працівників виробничої сфери з використанням дистанційних форм роботи.

Проте основним завданням центру буде навчання та реабілітація військових. Зокрема, вони зможуть здобути професію водія майже всіх категорій, зокрема й опанувати техніку водіння спеціально переобладнаних і сертифікованих автомобілів з ручним керуванням для осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни.

Окрім того, на період навчання, вони зможуть жити недалеко від навчального центру, в одному з лікувально-профілактичних закладів області. Природа Шацького краю допоможе із відновленням, а увесь період навчання для слухачів буде безкоштовним.

Більше того, на базі центру здобути професію водія, зокрема й вантажних автомобілів, зможуть і жінки, адже ринок праці полишають гендерні стереотипи. Роботодавці готові до цього і все частіше пропонують таку роботу саме жінкам.

Наразі, план реалізації проєкту вже розроблено і в найближчі місяці сторони займатимуться його впровадженням.