Напередодні Дня соціального працівника на базі Луцького міського центру зайнятості відбулася зустріч давніх партнерів – працівників служби зайнятості та Волинського центру соціальних служб. Аби наші громадяни вчасно й якісно отримували допомогу, сьогодні, 3 листопада, спілкувалися директор ВОЦЗ Алла Куцин, очільник соццентру Ольга Яремчук, директор Національної соціальної сервісної служби в області Світлана Мишковець, представники виконавчої гілки влади та територіальних громад.
– У соцсфері працюють люди із величезним досвідом й колосальною практикою. Ми маємо швидко реагувати на виклики й в екстремальних умовах допомагати людям. Адже кожна хвилина може їм надто дорого вартувати. Наше завдання – допомогти, аби вони самі долали виклики долі, – наголосила Світлана Мишковець.
Своєю чергою директор центру зайнятості Алла Куцин поділилася нововведеннями на законодавчому рівні:
– Ми живемо у складні часи, але час не обирають, а до нього пристосовуються і роблять усе можливе, аби його поліпшити. Служба зайнятості теж адаптовується і змінюється. Нововведення, що відбулися на законодавчому, рівні вже діють з 29 жовтня. Вони орієнтовані на європейські практики страхування та воєнний стан.
Принагідно очільник служби зайнятості акцентувала увагу слухачів на нових пунктах у законі, за яким змінено квоти на працевлаштування окремих категорій осіб та підходи у стимулюванні зайнятості найбільш вразливих осіб. Поінформувала Алла Куцин і про нові інструменти сприяння зайнятості молоді, додаткові заходи щодо подолання тривалого безробіття. Левову частку дискусії зайняло обговорення нових принципів у призначенні виплат та можливості отримати грант у сумі 250 тисяч гривень у проєкті «єРобота»».
– Фахівці служби зайнятості докладають максимум зусиль, аби якомога більше працевлаштувати осіб, а роботодавцям оперативно добрати працівника, – запевнила керівник структури.
Під час зустрічі ділилися досвідом роботи мобільних бригад, які працюють із постраждалими від домашнього насильства, а також корисними були напрацювання колег, котрі налагоджували соціальну роботу в громадах. Також заслухали кращі практики психологічної допомоги в умовах війни.
Якщо ж у вас виникли питання і вам потрібна консультація щодо вашої ситуації, то ви онлайн можете поспілкуватися із фахівцем у телеграм-чаті @pidtrumka_DCZ_Volun
Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.