26.11.2019 | 20:15

Минулого року Волинський обласний центр зайнятості започаткував два освітні проєкти – «Територія майстерності» та «Успішна громада». Тепер же, впродовж тижня в філіях та базових центрах зайнятості відбувається проміжне підведення підсумків цих проектів. Сьогодні, 26 листопада, риску підвели у Луцькій районній філії Волинського обласного центру зайнятості.

До участі в обговоренні результатів проєкту долучився директор Волинського ОЦЗ Роман Романюк, начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Наталія Балакіна, представники влади Луцького району та ментори проєкту, які впродовж втілення освітніх ініціатив власними прикладами надихали безробітних на впевнений крок вперед до мрії.

«Проект “Територія майстерності” покликаний підвищити професійний рівень жителів сіл. Ми залучали професійних лекторів, успішних людей, які започаткували власну справу зі службою зайнятості, і сьогодні реалізовують себе. Ці люди діляться з безробітними, як правильно робити перші кроки до успіху. Дуже приємно спостерігати, що ці проекти корисні для наших клієнтів. Безробітні приходять до нас на тренінги, аби перейняти реальний досвід і розкрити для себе нові горизонти. Приємно бачити, що в результаті для когось робота стає улюбленою справою», – зазначив Роман Романюк.

За успішні ініціативи Волинської обласної служби зайнятості, які приносять відчутну користь безробітним, подякували і представники влади Луцького району. Зокрема, голова Луцької  районної державної адміністрації Тарас Яковлев зазначив: «Я думаю, що в усіх людей, які сьогодні тут присутні, і тих, які розпочали власну справу, – величезне яскраве майбутнє. Справді вдячний центру зайнятості за реалізацію таких проектів і бажаю, щоб кожна справа розпочата за його сприяння, була успішною».

З задоволенням розповіли про свої хобі, які дали можливість заробляти, ментори проектів «Територія майстерності» та «Успішна громада». Зокрема Олена Горбач взялася за виготовлення сушених фруктових десертів, які не містять цукру, – пастили. «Я змогла зі свого захоплення зробити досить гарний проект, який дозволяє мені втілювати мрію, займатися тим, що люблю і отримувати дохід. Це той варіант, коли любиш те, що робиш і робиш те, що любиш. Моя велика місія – зробити нас здоровими довгожителями».

Тетяна Михайлецька знайшла себе у виготовленні квітів-гігантів із ізолону та фоамірану. «Квіти захоплюють, тому моє хобі стало моєю успішною справою», – каже майстриня.

Бджоляр-медівник, співвласник магазину «Медова хата» Володимир Дмитрук змінив фах інженера-механіка на  «солодку справу»: «Починав із одного роя. Після того бджільництво захопило настільки, що тепер не мислю себе без цієї справи. Сьогодні я вже віце-президент Спілки пасічників України, заступник голови Гільдії медоварів України. Я не працюю, я займаюся улюбленою справою, яка, окрім морального задоволення, приносить мені достаток».

Більше, ніж будь хто, про картоплю знає фермер Володимир Шегедин. Про свою роботу і захоплення може, як і попередні мовці, розповідати годинами, та стовідсотково переконаний в одному – картопляний бізнес теж може стати улюбленою справою. Чоловік знає точно: картопля – не лише продукт харчування, але й косметичний засіб, який вже давно використовують за кордоном. Поки ж пан Володимир розвиває «картопляну» культуру на рідній землі.

На закінчення заходу його учасники мали приємність долучитися до майстер-класу з декору торта від кондитера Лілії Маркулич, яка не лише показала своє вміння створювати чарів десерти, але й почастувала ними гостей Луцької районної філії ВОЦЗ.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості