05.08.2020 | 19:42

Про проблеми роботодавців, їх підтримку та «промисловий безвіз» для України  говорили сьогодні, 5 серпня, під час засідання правління Волинського обласного об’єднання організації роботодавців. До участі в заході долучився, зокрема, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

На порядку денному поважного товариства – три питання. Голова Волинського обласного об’єднання організації роботодавців, генеральний директор СП ТОВ «Модерн-Експо» Петро Пилипюк інформував присутніх про зроблене Організацією у першому півріччі цього року. «Активності було доволі багато», – зазначає мовець і нагадує учасникам засідання про підписання стратегічного Меморандуму про співробітництво та партнерство з директором Волинського ОЦЗ Романом Романюком; співробітництво з керівництвом Луцького національного технічного університету; про порушені проблеми експортерів і розроблені кроки до їх вирішення; про форум із представниками будівельного бізнесу Волині; про те, що Об’єднання зробило, аби мінімізувати негативний вплив карантину на бізнес… Не забув і про нещодавню зустріч представників різних сфер із Президентом Володимиром Зеленським на базі «Модерн-Експо». «Наше об’єднання посідає сьогодні високі позиції, воно реально працює, займається захистом інтересів роботодавців та бізнесу, активно вирішує їх проблеми», – резюмував спікер.

Директор ДП «Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Богдан Шиба, а також віце-президент Волинської торгово-промислової палати Віталій Киричук доповіли про проблеми стандартизації та оцінки відповідності української продукції європейським вимогам, як себе може вбезпечити український виробник і що потрібно зробити Україні, щоб підписати «промисловий безвіз». «Має бути система ринкового нагляду, а кожен, хто входить у бізнес, повинен мати у штаті фахівця зі стандартизації», – резюмує доповідь Богдан Шиба та зазначає, що необхідно забезпечити якісну роботу інституцій та акредитаційних органів, які залучені у процес стандартизації, оцінки продукції та ринкового нагляду.

Про головне – підтримку роботодавців під час карантину – розповів членам Об’єднання директор Волинського обласного центру зайнятості. «Із початком карантину багато сфер життя області зупинилися. Найбільш важливе, що ми зробили передусім, як центр зайнятості, – максимально інформували роботодавців про можливість отримати допомогу по частковому безробіттю. Ця норма нова і так потужно апробована цього року під час карнатину», – зазначив мовець. «Загалом у філії та базові центри зайнятості подали 8 тисяч 345 пакетів документів, ми прийняли 7 тисяч 119 позитивних рішень, завдяки фінансовій підтримці вдалося зберегти 13 тисяч 959 робочих місць. Вже профінансували допомогу по частковому безробіттю на суму 86 мільйонів 300 тисяч гривень, – звітує Роман Романюк та підсумовує, – Допомога по частковому безробіттю – значна державна підтримка малого та середнього бізнесу в період карантину».

Присутні на засіданні роботодавці, які отримали від служби зайнятості допомогу по частковому безробіттю, висловили свою вдячність Роману Романюку за справді відчутну підтримку в період «коронавірусної кризи» та зазначили, що це дієвий інструмент для підтримання життєдіяльності економіки.

«Волинське обласне об’єднання роботодавців оцінює цю роботу на відмінно і вважаємо, що вона має бути відповідно відзначена керівництвом держави», – озвучує загальну думку та підсумовує зустріч Петро Пилипюк.