14.06.2023 | 22:35

Саме так  14 червня роботодавці Волині презентували студентам Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій свої підприємства. У навчальному закладі зібралося майже тридцять роботодавців, котрі серед студентів та випускників шукали своїх майбутніх колег.

У вітальному слові директор коледжу Ігор Корчук зазначив, що це один з небагатьох навчальних закладів в області, який спеціалізується на підготовці фахівців для харчової, переробної промисловості.

Подивитися на рівень підготовки майбутніх фахівців прийшли і представники влади й керівники-освітяни. Допомагали організувати ярмарок кар’єри  фахівці Волинського обласного центру зайнятості та його Луцька філія. Заступник директора установи Тарас Семенюк, керівник управління реалізації політики зайнятості Оксана Меріда та очільниця Луцької філії Олена Шишова коротко охарактеризували ринок праці краю. А саме: кухарі – це одна з тих професій, на котру вакансій найбільше. Тож, якщо хтось під час зустрічі не знайде свого роботодавця, служба зайнятості обов’язково допоможе з першою роботою.

– Це дуже потрібний захід, адже це унікальна нагода роботодавцям познайомитися з молоддю, а студентам – зі своїм потенційним роботодавцем. А ще ви можете познайомитися із соціально відповідальним бізнесом краю. Зазвичай після випуску студент шукає місце праці, та сьогодні навпаки, робота шукає вас. Використайте цю можливість для себе з користю, – привітав випускників Тарас Семенюк.

Аби якнайкраще показати роботодавцям, що вони знають та вміють, студенти різних курсів встановили виставкові зони, кожна з яких відповідала певній професі. Кулінари презентували кенді бар. Поряд випускники з готельного бізнесу вражали відвідувачів, майструвавши різних тваринок із рушників. Вишивальниці дивували відвідувачів не лише традиційним одягом, а й стилізованими вишитими  картинами. Та «королевами» зустрічі були третьокурсниці, які здобувають фах  кухаря і провели майстер-клас із виготовлення суши.

- Приготування суши – це не просто цікавий процес, а мистецтво, - зазначила Марина Панасюк. До слова, випускниця  нині завершує практику в «Пантао» і вже там лишається працювати.

Фахівці Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості розгорнули свій пересувний профдіагностичний мініцентр, де ознайомлювали відвідувачів із актуальними вакансіями, рівнем оплати й соціальними гарантіями. Студенти також дізналися про можливість започаткувати власну справу. Молоді надали інформацію про способи та можливості пошуку роботи, поради у складанні резюме, використанні електронних сервісів служби зайнятості. Усі охочі мали змогу проходити тестування, долучатися до освітніх платформ для онлайн-навчання, здобуття нових компетенцій на ринку праці.

Загалом, коледж багатогалузевий, адже тут готують студентів за такими спеціальностями: харчові технології, готельно-ресторанна справа, туристичне обслуговування, інженерія програмного забезпечення та комп’ютерна, біржова діяльність, фінанси та кредит, а також облік та аудит. Крім того, є й робітничі професії - агенти з туристичного обслуговування, кухарі, офіціанти, бармени, оператори з обробки інформації та програмного забезпечення, касири торгової зали, і ще досі актуальна на ринку праці професія кравчині-вишивальниці.