25.07.2019 | 11:03

Товар – не лише те, що стоїть на полицях магазинів. Тенденції останніх років свідчать, що ним може стати кожен із нас, не залежно від віку та статі. У 2013 році Генеральна асамблея ООН проголосила Всесвітній день протидії торгівлі людьми. З 2014 року, світова спільнота відзначає його 30 липня.

Згідно з оцінками Міжнародної організації міграції (МОМ), понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми. Більшість потерпілих, які у 2018 році отримали допомогу від МОМ, – молоді люди віком до 35 років.

Щоби потрапити у пастку, не обов’язково їхати за кордон! Стати заручником злочинців можна й у рідній державі.

Нагадуємо, що у статті 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. Зокрема, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в випадку неоформлення чи неналежного оформлення трудового договору, порушення встановлених строків виплати заробітної плати та інших виплат, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тощо.

Розміри штрафів за ці правопорушення коливаються від однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, до тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого скоєно відповідне порушення.

Будьте обачні при працевлаштуванні, не погоджуйтеся працювати неофіційно, не терпіть жодних форм експлуатації Вас, як особистості! Пам’ятайте: людина – не товар! Не дайте поставити себе на «полицю» суспільного магазину!

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості