Сфера зайнятості продовжує адаптовуватися до викликів через підвищення ефективності активних програм та доступності послуг, котрі надає.
Цьогоріч починають діяти фінансові механізми підтримки роботодавців, спрямовані на активізацію ринку праці та зростання зайнятості серед населення.
Відповідно до активних програм зайнятості, роботодавці отримуватимуть певні пільги за працевлаштування окремих категорій осіб. Впроваджується стимулювання для роботодавців у вигляді компенсації єдиного внеску або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю за працевлаштування:
- молоді, зокрема, на перше робоче місце;
- учасників бойових дій;
- одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю;
- осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
- осіб із інвалідністю;
- довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громадян.
Окрім того, служба зайнятості змінює підходи щодо допомоги безробітним у пошуку підходящої роботи. Так, впроваджується європейський метод до виплати допомоги по безробіттю відповідно до страхових принципів – що більший страховий стаж, то більше тривалість та розмір виплат, які отримує людина (про зміни читайте за посиланням https://vol.dcz.gov.ua/novyna/zakonodavchi-zminy-na-rynku-praci).
Також залучатимемо більше безробітних до громадських робіт із відновлення країни, за що вони отримуватимуть вищий дохід, ніж допомога по безробіттю.
Ці зміни дозволять удосконалити роботу служби зайнятості, створити нові робочі місця завдяки активним програмам на ринку праці, забезпечать зменшення рівня безробіття.
Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.