30.05.2019 | 16:47

Сьогодні, 30 травня, для учасників війни на Сході країни, які проходять реабілітацію у Волинському  госпіталі ветеранів війни, фахівці обласного центру зайнятості поєднали теорію з практикою: презентували успішні стартапи для розвитку й познайомили із колишнім поліцейським, який ризикнув відкрити власне міні-кафе, де випікає пончики, Володимиром Окладним.

У теоретичній частині начальник відділу інформаційної роботи ВОЦЗ Юлія Левчук ознайомила охочих із послугами центру зайнятості: консультації, підбір роботи, навчання за актуальними професіями, а також відкриття власної справи за підтримки служби зайнятості. Фахівець покроково розповіла, що зробити, де і як оформити потрібні документи, щоб отримати  одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності. «Ми підтримаємо вас на старті кар‘єри бізнесмена. Ті кошти, які служба зайнятості виплачує на ці почини, можливо, не покриють усіх витрат на розвиток власної справи, проте стануть суттєвою поміччю», – резюмувала керівник.

Аби у бійців не склалося враження, що служба зайнятості лише обіцяє, а на ділі  – нічим не допомагає, до зустрічі долучився підприємець Володимир Окладний. Колишній поліцейський ще рік тому патрулював вулиці столиці, а зараз – пече смачні пончики для лучан. Скажете: такого бути не може! Але ж ні, пан Володимир щиро поділився своєю історією:

– Перш, ніж зупинитися на ідеї пекти пончики, у мене їх було море. Проте я зважив усі плюси й мінуси, але тільки ті, що стосувалися не фінансових витрат, а тих, що ближчі до душі. Для мене сфера громадського харчування взагалі була нова, але, завдячуючи дружині, її ініціативності й підтримці, ми уже п‘ять місяць провадимо свій маленький бізнес. Скажу чесно: важко. Адже кафе поєднує у собі три види діяльності: виробництво, логістику та сферу послуг. Зате є великий плюс – живе спілкування.

Під час зустрічі бізнесмен розповів бійцям про свої, як то кажуть, «шишки». А це й проблеми з вибором місця розташування кафе, людинопотік і погодні умови, які прямопропорційно впливають на суму виручки. Не оминули увагою й цінову політику, яка приємно вразила, бо ж де ще можна покуштувати свіжим смаколиком лише за 4 гривні?! Своєю чергою, захисники запропонували пану Володимиру подумати й організувати службу доставки. До слова, власну справу підприємець розпочав за сприяння Луцького міського центру зайнятості.

На завершення кулінар-аматор пригостив учасників діалогу смачними пончиками, які мали різнокольорові вершечки та солоденьку начинку.