27.07.2023 | 16:43

Професійне навчання нині в тренді, а кваліфікованих фахівців найбільше потребують на ринку праці. З початку 2023 року в базі Волинського обласного центру зайнятості зареєстровано більше 1800 вакансій, левова частка яких – робітничі спеціальності.

З-поміж пропозицій роботи є й ті, де працедавці надають житло та організовують трансфер для працівників. Найбільш поширені вакансії області у сферах: оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, переробної промисловості, громадського харчування, транспорту, сільського господарства.

Однак все частіше пошукачам роботи не вистачає професійного досвіду чи то кваліфікації для виконання нових обов’язків. Тоді в нагоді стає професійне навчання за направленням служби зайнятості.

Так, за 7 місяців поточного року цією послугою встигли скористатися 514 безробітних. 342 з них підвищили свою кваліфікацію, шляхом стажування безпосередньо на робочому місці, 113 – на короткотермінових курсах; ще 59 безробітних здобули абсолютно нові професії.   

Окрім того, особи, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні можуть скористатися ваучером. Це документ, який дозволить безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей. З його допомогою можна підвищити кваліфікацію або ж повністю перекваліфікуватися. Таким шансом з початку року вже скористалися понад 200 осіб. 

Однак, варто зазначити, що заявку на отримання ваучера можуть подати лише особи, які не перебувають на обліку в службі зайнятості. Вони повинні мати вищу або професійно-технічну освіту, вік 45+  http://surl.li/jmwmp та не менше 15 років страхового стажу.

Окрім того, на отримання ваучера можуть претендувати такі категорії осіб:

особи, звільнені з військової служби (окрім військовослужбовців строкової служби) http://surl.li/hxvdf ;

особи, які звільнені з військової служби після участі в проведенні АТО http://surl.li/jmwku ;

внутрішньо переміщені особи http://surl.li/hanfo ;

особи, які позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення http://surl.li/jmwln ;

особи з інвалідністю http://surl.li/ippqw ;

особи, які у період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання http://surl.li/jmwmc .

Детальнішу інформацію про цю послугу та умови її отримання ви можете переглянути за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery .

Якщо ви хочете дізнатися більше про професійне навчання або ж отримання ваучера, телефонуйте за номерами гарячих ліній Волинського обласного центу зайнятості: (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.