29.05.2020 | 16:04

Сьогодні, 29 травня, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк провів онлайн-пресконференцію та розповів представникам засобів масової інформації про роботу обласної служби зайнятості в умовах пандемії.

«Карантин вніс зміни в життя кожної людини. Вже 11 березня цього року, коли ми розуміли, що загроза пандемії більш, ніж очевидна, працівники служби зайнятості пройшли навчання щодо дотримання правил особистої гігієнти та розпочали підготовку служби зайнятості до роботи в особливих умовах. Розпочали з того, що організували роботу телефонних “гарячих” ліній у Волинському обласному центрі зайнятості, його філіях та базових центрах. Загалом за цей період надійшло понад шість тисяч звернень. Люди запитували про порядок реєстрації та виплати допомоги по безробіттю, відвідування й створення персонального кабінету, фахівці консультували в телефонному режимі щодо укладення/розірвання трудового договору, пошуку роботи, зняття з обліку, як організувати підприємницьку діяльність чи отримати допомогу по частковому безробіттю тощо», – розповів Роман Романюк.

«Окрім того, ми запровадили оперативні нововведення в обслуговуванні безробітних людей. Одне з ключових – збільшення допомоги по безробіттю з 650-ти до 1 000 гривень. Сьогодні її середній розмір становить 3 319 гривень, що на 26 % більше минулого року. Ми зняли будь-які обмеження щодо надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю, спростили форму подачі документів, кошти зареєстрованим у центрах зайнятості шукачам нараховуємо з першого дня звернення в службу зайнятості.  Таким чином, за період карантину статус безробітного отримали 7 534 особи, що на 80 % більше відповідного періоду минулого року. Вдалося працевлаштувати 1 472 шукачі роботи. Понад тисячу осіб залучили до громадських та інших робіт тимчасового характеру», – зазначив директор Волинського ОЦЗ.

За понад два місяці карантину помітно змінилася чисельність зареєстрованих безробітних. Сьогодні в центрах зайнятості зареєстровані 14 995 шукачів роботи, що на 69 % більше, ніж в аналогічний період минулого року. А з вакансіями усе навпаки: у порівнянні з минулим роком кількість пропозицій праці зменшилася практично на половину і становить менше двох тисяч позицій. «Такий стан справ, – каже пан Роман, – можна пояснити зупинкою бізнесу. Сьогодні, спілкуючись із роботодавцями, ніхто не поспішає робити прогнозів. Усі чекають закінчення карантину і готуються адаптовуватися до тих умов, які виникнуть на ринку після пандемії».

Найбільше потребують працівників у сферу торгівлі (продавці й касири), переробної промисловості, постачання електроенергії. 47 % вакансій – пропозиції праці з мінімальною заробітною платою. Найменше – 6 % – із рівнем заробітку 10 тисяч гривень і більше.

«Щодо рівня працевлаштування громадян, то цього року нам вдалося знайти роботу для понад семи тисяч осіб. Це практично на 20 % менше, ніж в аналогічний період минулого року. На три дні зросла середня тривалість пошуку роботи. На жаль, карантин вносить свої, досить помітні, корективи в нашу роботу і життя», – додав директор Волинського ОЦЗ.

Роман Романюк наголосив, що на особливому контролі служби зайнятості – підтримка бізнесу шляхом надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттю. Станом на сьогодні, 29 травня, Волинська обласна служба зайнятості прийняла 117 позитивних рішень щодо надання допомоги по ЧБ. Виплати отримали 3 370 працівників на загальну суму 10 мільйонів 733 тисячі 300 гривень. Найбільша фінансова допомога надана ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ». У квітні 4 597 його працівників отримають виплати на майже 10 мільйонів гривень.

«Незважаючи на карантин, ми продовжуємо нашу роботу щодо інших напрямків. У цей період видали два дозволи на застосування праці громадян Словаччини та Польщі, 29 дозволів на роботу громадян Індії та Туреччини продовжили, 26 – скасували. Перенесли надання наших послуг в онлайн-режим: надаємо профорієнтаційні послуги, продовжуємо дистанційне навчання зареєстрованих безробітних, здійснюємо супровід і консультування всіх, хто звертається по нашу допомогу», – розповів директор організації.

«Ніхто не розуміє, коли і чим ця криза закінчиться, тому ми адаптовуємося до роботи в такому режимі, тримаємо руку на пульсі ринку праці, працюємо з безробітними і роботодавцями – готові підтримати кожного, хто звернеться по нашу допомогу», – резюмував Роман Романюк.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості