Волинський обласний центр зайнятості надає послуги підприємцям. Зокрема працівники здійснюють добір працівників, а також діє чимало програм, що стримують розвиток бізнесу: від компенсації за працевлаштування переселенців до надання мікрогрантів та інші.
З початку 2022 року послугами служби зайнятості звернулося 12 673 роботодавці, з них 8126 ( 64%) – це фізичні особи-підприємці, які отримали інформаційно-консультаційні послуги з питань законодавства про працю та зайнятість, добору персоналу та фінансові механізми підтримки.
Якщо з говорити про добір персоналу, то з початку 2022 року за послугами звернулися 3 192 роботодавці, які заявили 10 736 вакансій. Здебільшого працівників шукають у таких сферах: торгівлі, обслуговування, громадського харчування, автомобільного транспорту та його ремонту.
До слова, чимало підприємців у 2022 році працевлаштували через центр зайнятості велику кількість працівників. Зокрема, по 18 водіїв працюють у фізичних осіб підприємців Василя Колядюка та Ігора Павловського. У Галини Філюк роботу знайшли 13 осіб, зокрема верстатника деревообробних верстатів, комплектувальника, охоронника, слюсаря-ремонтник, підсобних робітників. Трішки менше, 11 людей працює у Володимира Латковського. Це верстатники деревообробних верстатів, підсобні робітники, водії автотранспортних засобів.
Актуальну потребу у 161 працівниках мають на сьогодні 134 підприємці. Найбільше потреб у продавцях, кухарях та водіях автотранспортних засобів. Розмір заробітної плати у вакансіях, заявлених підприємцями, сягає до 30 тисяч гривень. Наприклад, водію автотранспортних засобів (міжнародні вантажні перевезення) підприємець Михайло Літвинович готовий платити саме таку заробітну плату.
Також у Волинському обласному центрі зайнятості діють фінансові механізми підтримки фізичних осіб-підприємців.
Найпопулярніша державна програма «єРобота» - надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Подати документи можуть як діючі бізнесмени, так і фізичні особи, які тільки хочуть відкрити свою справу.
Наразі в області провели 85 співбесід із претендентами. Ухвалено 28 позитивних рішень, в тому числі 12 - це діючі фізичні особи-підприємці, 2 - юридичні особи та 14 фізичні особи, які станом на сьогодні уже зареєстрували або планують зареєструвати підприємницьку діяльність. Розмір мікрогранту становить від 150 000 грн (за умови створення одного робочого місця), до 250 000 грн (за умови створення не менш, як 2 робочих місць).
У результаті надання грантів підприємцям в області буде створено 54 робочих місця, що в свою чергу призведе до наповнення бюджету. Найпопулярніші галузі - це переробна промисловість, роздрібна торгівля, ремонт автомобілів та ін.
Подати документи на отримання мікрогранту можна через портал ДІЯ: https://cutt.ly/zK4JT3k
Ще одна послуга для підприємців - компенсація єдиного внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.
Всього за звітний період компенсацію єдиного внеску надано 89 роботодавцям області за працевлаштування 149 безробітних, з них 61 – це фізичні особи – підприємці, які працевлаштували 77 осіб безробітних. За видами економічної діяльності в галузі торгівлі з компенсацією єдиного внеску працевлаштовано – 29 осіб, в громадському харчуванні – 19 осіб, вантажний автомобільний транспорт та їх ремонт – 14 осіб, готельний бізнес-7 осіб, стоматологічна практика- 6 осіб та ін.
Додамо, що виплата компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного строком не менш ніж на два роки.
З початку активної фази війни почала діяти ще одна програма - компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Зараз 191 роботодавець отримав компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 361 внутрішньо переміщених осіб, з них - 76 фізичні особи-підприємці взяли на роботу 94 переселенці. Найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб працевлаштували підприємці Олександр Кушнір ( м. Луцьк) – 6 менеджерів, Мирослава Будь (смт . Маневичі) – 5 продавців продовольчих товарів, Галина Недбало (м. Нововолинськ) - 3 особи, послуги громадського харчування.
Компенсація витрат надається у розмірі 6 500 грн за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО протягом 2 місяців.
Нагадуємо, що отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії –(0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.