31.05.2019 | 00:00

30 травня в  Іваничівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців «Працевлаштування осіб з інвалідністю», аби поінформувати роботодавців про різні аспекти працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю, зміну стереотипів щодо працівників з інвалідністю, сприяння покращенню ситуації на ринку праці для такої групи громадян, досвід підприємств різних форм власності у цій сфері.

До участі в заході запросили керівника Іваничівського бюро правової допомоги Надію Адамович, яка надала роботодавцям інформацію про особливості працевлаштування людей з інвалідністю, відповідно до вимог чинного законодавства. Так, підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов’язані створювати для них належні умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають особливостям цієї категорії працівників. Окрім того, присутнім наголосили: у випадках, передбачених законодавством, роботодавці зобов’язані організувати навчання, перекваліфікацію та працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідно до медичних рекомендацій МСЕК, а у разі зміни таких рекомендацій, вносити відповідні корегування до умов та режиму праці.

Учасники заходу отримали інформаційні матеріали, консультації фахівців і дійшли висновку, що для досягнення результату потрібна тісна співпраця між усіма соціальними партнерами, роботодавцями та пошукачами роботи.

Наприкінці семінару обговорили шляхи подальшого розвитку співпраці служби зайнятості з роботодавцями щодо працевлаштування інвалідів, своєчасного подання інформації про вакансії та відповіли на запитання присутніх.