20.04.2023 | 16:09

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» визначено, що роботодавці, які влаштували на роботу працівників, що отримали статус внутрішньо переміщених осіб, мають право на компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування таких осіб. А з 18 січня 2023 року набрали чинності зміни до порядку надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО.

Згідно ПКМУ від 10 січня 2023 р. № 33, було збільшено розмір щомісячної компенсації з 6 500 грн до 6 700 грн. А максимальний розмір компенсації, який роботодавець може отримати за працевлаштування однієї внутрішньо переміщеної особи, тепер становитиме 13 400 грн.

На вищезазначену компенсацію можуть розраховувати роботодавці, які відповідають певним вимогам:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 р.;
  • розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчий за розмір мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2023 р. – 6 700 грн);
  • не є бюджетними установами (виняток надавачів соціальних послуг), фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Варто зауважити, що ВПО можуть бути працевлаштовані на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема, за сумісництвом. Компенсація витрат надається лише на осіб, за яких роботодавець сплачує ЄВ.

Для отримання компенсації роботодавець має не раніш ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи, подати до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат. 

Це можна зробити

  • в електронній формі через Портал «Дія».
  • в паперовій формі в центрі зайнятості. Для отримання компенсації роботодавцю необхідно подати у відповідній установі заяву,  копію наказу про працевлаштування особи або інший документ, який підтверджує працевлаштування на умовах, що дають право на компенсацію, відомості про працівників, які є застрахованими особам (РНОКПП або серію та номер паспорта), а також копію довідки про взяття на облік ВПО. 

Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи. 

На Волині із початку року 68 підприємців отримали компенсацію за працевлаштування  128 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни.

За видами економічної діяльності, найбільше роботодавців працевлаштували:

  1. Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 19 роботодавців.
  2. Переробна промисловість – 16.
  3. Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 7.
  4. Тимчасове розміщування й організація харчування – 6.
  5. Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство – 5.

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.