15.05.2020 | 12:36

Сьогодні,  15 травня, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк долучився до Круглого столу в онлайн-форматі. Участь у заході взяла й заступниця директорки Луцького міського центру зайнятості Ірина Гурська. Обговорення відбулося за ініціативи кафедри економіки Луцького національного технічного університету.

Учасники круглого столу дискутували про: проблеми розвитку економіки в умовах і після закінчення пандемії COVID-19; рушійні сили, чинники стимули та інструменти стимулювання відновлення економіки; діяльність органів державної влади щодо стимулювання зайнятості населення та створення нових робочих місць у кризових умовах; а також – сучасні технології управління персоналом в умовах зниження економічної активності.

«Безумовно, ніхто не очікував і не прогнозував такого розвитку подій, який ми спостерігаємо цього року. У різні періоди були різні кризи. Але скрута, зумовлена коронавірусом, настільки непередбачувана і незрозуміла, що її наслідків неможливо спрогнозувати. Але життя продовжується, тож економіка має розвиватися. Вона не може постійно бути на спадаючому рівні. Потрібні зусилля всіх зацікавлених у виході з кризи сторін. Бо хтось один, відділивши себе від інших сфер, не може нормально подолати цього явища», – зазначив директор Волинського ОЦЗ.

Роман Романюк запропонував своє бачення, як можна пом’якшити наслідки кризи, спричиненої пандемією COVID-19. Зокрема, зазначив: «Кабінет Міністр сьогодні має приймати правильні рішення і стимулювати розвиток економіки, підтримки бізнесу, збереження робочих місць. Сьогодні у Волинській області на 65 % більше безробітних, ніж в аналогічний період минулого року. Ми маємо всім цим людям запропонувати гідну роботу. Тут або держава має створювати державні підприємства і безпосередньо управляти створенням нових робочих місць, або мотивувати діючих роботодавців на створення нових та запрошення населення на роботу. Має бути зацікавленість бізнесу розвиватися. І в жодному випадку не має бути методів диктатури. Лише створенням стимулюючих інструментів для розвитку різних сфер життя ми зможемо виходити на новий рівень і поступово починати говорити про справді заможну державу».

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості