23.06.2022 | 17:23

Про якість підготовки молодих кваліфікованих спеціалістів у воєнних умовах говорили сьогодні, 23 червня, під час онлайн-зустрічі представники навчальних закладів та керівники профільних відділів Волинської ОДА. Участь у розмові взяв керівник Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Співрозмовники обговорили, як працюють заклади професійної освіти під час війни. Головний акцент – створення безпечних умов для здобуття освіти, забезпечення доступності та безперервності навчання.

Дискусійним було питання регіонального замовлення на підготовку високоякісних працівників у наступному році. Учасники зголосилися, що потрібно збільшити замовлення за інженерними (технічними) та будівельними спеціальностями.

Зі свого боку, Роман Романюк ознайомив слухачів із ситуацією на ринку праці області та зазначив:

 – Для відбудови країни будуть вкрай необхідні робітничі професії. Першочергово, це будівельники: від цивільних об’єктів до доріг. Так, за нашої ініціативи зараз навчаються трактористи-машиністи категорії «Е1», «Е2» (тракторні навантажувачі – авт.). Загалом, від початку війни кількість вакансій зросла з 50 до 1 600. Серед найбільш затребуваних – водії, слюсарі, продавці, кухарі, бухгалтери.

Під час розмови освітяни дізналися про законодавчі  зміни, що стосуються трудових відносин. Окрім цього, обговорили нові проєкти, котрі  сприяють зменшенню напруги на ринку праці. Як зазначив очільник служби зайнятості, зараз надважливо здобути нову професію. Адже рівень працевлаштування після такого навчання практично стовідсотковий. До слова, за сприяння служби зайнятості 484 волинянини навчалися у Рівненському, Львівському та Одеському центрах профосвіти за 53 професіями та  спеціальностями. А після завершення успішно працюють над розбудовою економіки країни.

Оперативну інформацію, що стосується реєстрації та отримання статусу, виплат, пошуку роботи чи законодавчих змін, публікуємо на нашому телеграм-каналі @voldczgovua. 
 
Якщо ж у вас виникли питання і вам потрібна консультація щодо вашої ситуації, то ви онлайн можете поспілкуватися із фахівцем у телеграм-чаті @pidtrumka_DCZ_Volun
 
Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.