10.06.2021 | 16:54

Сьогодні, 10 червня, у Луцькому вищому професійному училищі будівництва та архітектури відбулося засідання Регіональної ради професійної освіти у Волинській області.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк виступив із доповіддю про «Дослідження регіональних особливостей ринку праці». Зокрема, ознайомив присутніх зі статистичними даними щодо стану зайнятості і безробіття в області, структурою вакансій та шукачів за професійними групами, дослідженням попиту на робітничі кадри та фахівців. Проаналізував дефіцит і надлишок працівників, плани щодо створення робочих місць за рахунок реалізації державних цільових і місцевих програм, інфраструктурних та інвестиційних проектів.

Також мовець акцентував на ТОП-5 найпотрібніших навичок працівників на думку працедавців: «Кожен роботодавець знає: найкращий кандидат – зацікавлений кандидат. Але, все ж, звертаю вашу увагу, що найбільше серед пошукачів потенційний керівник цінує готовність до змін, чесність, рішучість, креативне мислення та вміння спілкуватися. Хоча, не заперечую: якщо йдеться про робітничі професії, значну роль відіграють hard skills».

Створення необхідних умов для розвитку професійної освіти – важливий напрямок державної політики, реалізація якого потребує законодавчого забезпечення, а також об’єднання можливостей і системної діяльності органів державної влади й управління на всіх рівнях. Тому мета кожного – докласти максимум зусиль задля формування нового іміджу професійної освіти регіону.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості