22.05.2020 | 15:17

Упродовж двох днів у Луцьку обговорюватимуть питання сучасної соціальної допомоги та роботи. Луцький національний технічний університет спільно з Волинським обласним центром зайнятості, департаментами соціального захисту Волинської обласної державної адміністрації та соціальної політики Луцької міської ради організував Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію. До її відкриття сьогодні, 22 травня, долучився й директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Директор Волинського ОЦЗ у розмові порушив питання ринку праці, зайнятості населення та соціального партнерства в сучасних умовах. Роман Романюк зосередив увагу учасників заходу на підтримці населення і послугах Волинської обласної служби зайнятості для населення в умовах пандемії COVID-19.

«Власне, всі ті виклики, які перед нами постають у теперішніх умовах, неможливо було передбачити чи спрогнозувати. Щодо соціальної складової безпосередньо своєї  роботи, то, звичайно, ми відчули і важливість, і необхідність підтримки наших громадян, друзів, знайомих, які через кризу втратили роботу і звернулися в центр зайнятості. На жаль, мушу констатувати те, що сьогодні на обліку волинської служби зайнятості орієнтовно на 70 % більше безробітних порівняно з травнем минулого року. Це велика кількість людей, яких потрібно максимально підтримати», – зазначив Роман Романюк.

Однак зауважив, що важливо не просто надавати допомогу, а й забезпечувати співпрацю з трьох сторін: «Я завжди дещо гостро реагую на будь-яку допомогу, яку держава надає населенню. Звичайно, підтримка вразливих категорій громадян потрібна, але це не може бути заграванням влади з людьми. Із одного боку, ми розуміємо, що допомогти і надати соціальну допомогу необхідно. З іншого боку, ми бачимо, що наші бюджети сьогодні не наповнюються так, як раніше, оскільки бізнес призупинив свою діяльність. Адже єдиний соціальний внесок, який стабільно сплачували за найманих працівників, сьогодні не такий значний, як у нормальних умовах життя. Тому має бути золота середина: з однієї сторони – соціальна сторона і підтримка для населення від влади, а з іншої – допомога бізнесу. На моє велике переконання, від держави вся соціальна допомога має бути за принципом: давай вудку, а не рибу. Рибу потрібно давати лише дуже вузькій категорії людей. Іншим потрібна вудка для того, щоб дати поштовх себе реалізувати і, повірте, це дасть зовсім інший результат у геометричній прогресії», – резюмував спікер.

У рамках конференції заплановане також проведення круглого столу щодо  обговорення практичних аспектів підготовки фахівців сфери соціального забезпечення.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості