15.03.2019 | 17:20

Секрети  успішного ведення бізнесу в аграрному секторі сьогодні, 15 березня, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк дізнавався у керівника приватного сільськогосподарського підприємства «імені Шевченка» Андрія Турака. Робоча зустріч відбулася на базі молокопереробного цеху, де спільно із керівником профільного відділу обласної служби Оксаною Мерідою та фахівцями Горохівської районної філії Людмилою Цимбалюк та Михайлом Козаком не тільки поспілкувалися з  найкращим роботодавцем регіону, а й оглянули де і як виготовляється молочна продукція під торговою маркою «УгринівМолоко».

Під час зустрічі керівники обговорили розвиток та потужності сільгосппідприємства. Пан Андрій з гордістю презентував гостям своє дітище, яке у неординарні часи минулого сторіччя створював із крупинок.

– Звичайно, було важко. Але у  сільському господарстві я вже понад 30  років. Коли постало питання: чи зайнятися цим, чи ні? То й не вагався. Впевнено скажу – я не помилився у цьому напрямку. Зараз ми маємо повний цикл: отримання сировини, переробка та виготовлення готової продукції. А колись, у двотисячних… нам треба було повністю реконструювати та вкласти великі гроші, які, як ми порахували, мали окупитися. Довелося повністю переробили тваринницькі ферми. Аби збудувати молокопереробний цех таких  потужностей, які підходили б під наші обсяги виробництва, довелося їхати за кордон і там замовляти, – розповідає Андрій Турак.

– Нині ви – гідний конкурент на ринку молокопродуктами. Важко втримати таку позицію? – запитує Роман Романюк.

– Ні. Адже я завжди роблю якісно та добротно. Поки що у нас нема великої реклами, але ті, хто споживав наш продукт, іншого не захоче. Бо він у нас натуральний. Це зрозуміло із термінів придатності. От молоко добре лише чотири дні. А це означає, що воно без «хімії».

– У бізнесі керівник – головний, але й команда не менш важлива. Як ви створили команду-мрію? – запитує керівник обласної служби зайнятості.

– Ось тут нам велику допомогу надає Горохівська районна філія служби зайнятості. Позаяк сільгоспроботи – це сезонні роботи, на які вплинути неможливо. Тож понад 10 років ми тісно співпрацюємо щодо підбору персоналу. Окрім цього, постійно користуємося послугою профнавчання та підвищення кваліфікації працівників. Адже ми постійно осучаснюємо технічну базу, аби ті 3 тисячі гектарів землі, які використовуємо для вирощування кормів, було легше обробляти. Тож робітникам потрібно безперервно здобувати нові навички роботи із новітньою технікою. Мені як роботодавцю фінансового накладно щороку навчати їх. А у вас, в службі зайнятості, можна це зробити швидко та якісно і при цьому ще й зекономити.

– Скільки людей працює і яку платню отримують? – цікавиться Роман Романюк.

– Зараз 220, але влітку буде до трьохсот. Це загалом  у господарстві. У молокопереробному цеху – 12. Середня заробітна плата коливається від семи до восьми тисяч гривень, але вона залежить від виду виконаних робіт.

– Якою послугою служби зайнятості користуєтеся найбільше? – допитується керівник установи.

– Уже цього року 54 робітники працевлаштували на тимчасові робочі місця, 15 – на постійні, – інформує роботодавець.  

– А на які посади? – запитує Роман Романюк.

– Першочергово – дояри. Адже у нас на зміну потрібно троє людей. Тричі на день вони обслуговують триста корів. Звичайно, в допомогу їм автоматичні доїльні автомати. Без підсобних робітників ми, як без рук, тож семеро людей уже працюють. А ще водій, електрогазозварник, технолог з виробництва та трактористи.

У розмові вдалося дізнатися, що Андрій Турак планує взяти на роботу ще 12 трактористів, які мають підвищити кваліфікацію, аби в сезон польових робіт безпечно працювати на нових великогабаритних тракторах.

Для гостей ґазда провів невеличку екскурсію господарством. Відвідувачі відкрили для себе звичну ферму по-новому: тут і техніка, куплена за мільйони, яку, можливо, більше й не доведеться побачити в інших аграріїв; і корівки  мають стійло  за останніми рекомендаціями зоотехніків; і доїльна зала для 20 голів із підведеною теплою водою. Одне слово – Європа!

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ