16.02.2024 | 14:29

У Луцьку працює дитячий корекційний заклад «Розмовляйко», який з допомогою гранту від програми «Власна справа» нещодавно розширився.

15 лютого заклад відвідала директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк, під час робочої поїздки на Волинь.

Центр функціонує вже 7-ий рік. Зараз там працює 15 фахівців, які надають комплексну медичну, психолого-педагогічну та логопедичну допомогу дітям. Вже більше 15-ти років пані Людмила Вознюк, директорка дитячого центру, співпрацює зі службою зайнятості: спочатку як керівник центру і вже 5-ий рік як підприємиця. Вона розповіла, що за грантові кошти, а це 250 тис. гривень вдалося закупити багато необхідного обладнання: кисневий концентратор, апарат для низькочастотної магнітотерапії, автоматичний тонометр, отоскоп, масажери для шиї і тіла, міостимулятор, дарсонваль, масажний стіл і багато іншого.

«Головною умовою отримання гранту є працевлаштування людей на новостворені робочі місця та сплата податків. Коли ми прораховували і розробляли цю програму, то врахували, що малий бізнес, виконавши всі умови, якраз і має таку суму податків, які необхідно сплатити упродовж трьох років. Тому ми на це й орієнтувалися, аби допомогти підприємцям якісно розвиватися, зміцнюючи економіку країни», – розповіла Юлія Жовтяк.

Робота подібних закладів важлива не лише для діток, а й їхніх батьків, тому пані Людмила розробила власну психологічну гру «Особлива мама». Вона уособлює всі етапи, які проходить мама, дізнавшись про діагноз своєї дитини: від шоку, заперечення – до відродження.

Психолог Віталій, який працює з дітками, розповів, що центр займається корекційною діяльністю для діток, які потребують інклюзивного навчання.  

«До нас приходять батьки з дітками, які мають різні запити та освітні потреби. За віком приблизно від одного до семи років. І в основному – це проблеми з порушенням мовлення. У нашому центрі ми працюємо з дитиною глибше, вивчаємо її розвиток, діагностуємо когнітивну, емоційно-больову сфери. Також у нас є сенсорна інтеграція. Тобто, проблема з мовленням може бути лише верхівкою, бо є ще багато факторів, з якими ми працюємо, на відміну від інших спеціалістів», – пояснив спеціаліст.

Директор центру Людмила Вознюк підтвердила, що такі заклади набирають популярності, адже запитів від батьків чимало. І добре, коли держава підтримує підприємців у формі мікрогрантів, адже отримані кошти стали суттєвим фінансовим бонусом для них і зробили роботу з дітками ефективнішою.

Загалом, у співпраці зі службою зайнятості, до центру працевлаштували: музичного керівника, логопеда, масажиста, психолога, помічника вихователя, бухгалтера.

Також, роботодавець отримує компенсацію за працевлаштування трьох внутрішньо переміщених працівників.

Ми ж нагадуємо: в рамках грантової програми «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти спрямовують на: придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини і матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Більше інформації про програму знайдете за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava

Подати заявку можна тут: https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota