21.02.2024 | 14:49

Служба зайнятості продовжує надавати послуги усім категоріям населення. В частині професійної реалізації внутрішньо переміщених українців центрам зайнятості у Волинській області допомагає Благодійний фонд «Рокада», який працює в Україні понад 20 років.

До повномасштабного вторгнення фонд мав осередок у Києві і підтримував біженців, а з початку війни розширив свої спроможності, створивши 11 осередків в різних областях України і почав займатися підтримкою внутрішньо переміщених громадян.

«Якщо у перший рік (початку війни – авт.) ми напрацьовували стратегію і в основному забезпечували базові потреби людей, то з минулого року і цьогоріч вже працюємо над більшими викликами та інтеграцією людей, тому наша колаборація з центром зайнятості зараз дуже важлива», – підкреслила координаторка волинського осередку БФ «Рокада» Людмила Висоцька.

«З початку цього року ми посилюємо співпрацю із соціальним партнером і вдосконалюємо механізми роботи у кожному районі, де проживають внутрішньо переміщені українці, покращуємо комунікацію та плануємо спільні заходи»,  – продовжує вона.

Наразі можливостей реалізувати себе у професійному плані для пошукачів роботи – безліч. Служба зайнятості пропонує не лише працевлаштування і виплати, як усі звикли, а й програми, які допоможуть підвищити кваліфікацію, опанувати нову професію, навчатися у зрілому віці за допомогою ваучерів, які до того ж можуть покрити чи не усю вартість навчання.

Щодо тимчасової зайнятості, то можна скористатися форматом суспільно корисних робіт, які тривають кілька місяців, оплачуються у розмірі майже двох мінімальних заробітних плат, а період їх проходження зараховується до трудового стажу.

Якщо вам не підходить жоден із варіантів, ви можете самі стати роботодавцем або розширити вже існуючий бізнес і в цьому теж неабияк допоможе служба зайнятості. Мова про програму  «Власна справа», за якою можна подати заявку на грант у розмірі 250 тис. грн (для ветеранів та членів їх сімей ця сума може сягати 500 тис. і навіть 1-го мільйона грн). За умовами програми треба буде створити нові робочі місця. Це дозволить отримати ще один бонус – компенсацію для роботодавців. Важливо зазначити, що цими програмами можна скористатися як почергово, так і одночасно.

«Ми відкриті для кожного, хто має бажання працювати і розвиватися. Уряд та служба зайнятості напрацювали багато механізмів, аби люди, які опинилися в нелегких життєвих обставинах змогли легше інтегруватися до нових громад, знайти житло і реалізувати себе професійно. Можливостей, направду, чимало: вони різні і дозволяють людині підібрати те, що підійде їй найкраще, а ми готові у цьому допомагати», – підкреслила директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин.

Тож якщо ви переїхали на Волинь і досі не визначились із зайнятістю, або ж вагаєтесь із сферою діяльності, звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Залишайте заявки у місцях компактного проживання внутрішньо переміщених українців, адже туди теж часто приїздять наші фахівці, з якими ви зможете поспілкуватися віч-на-віч. Якщо ж не маєте змоги для фізичного візиту, телефонуйте на номери наших гарячих ліній (безкоштовно зі стаціонарних або за тарифами ваших мобільних операторів: (066) 353-74-95, (068) 063-42-15, (044) 244 94 69.