23.02.2023 | 17:33

Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі підприємств перемістили свої потужності в більш безпечні регіони, а сотні тисяч українців втратили роботу.  

Ринок праці підлаштувався під нові умови  й тепер нарощує обсяги, аби економіка країни працювала на підтримку армії і цим наближала перемогу. Про умови організації суспільно корисних робіт, їх види та проведення говорили сьогодні, 23 лютого, директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин та її заступник Тарас Семенюк із начальником управління інспекційної діяльності у Волинській області Оксаною Рубльовою та заступником начальника західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Андрієм Харламповичем.

– У нас суспільно корисні роботи носять не стільки характер відбудови, а швидше спрямовані на захист. Так, минулого року 28 безробітних Волині долучилися до «Армії відновлення». Вони виконували роботи з підготовки населених пунктів до оборони. Також укріплювали споруди цивільного захисту. Роботи були організовані на території Ратнівської, Заболоттівської, Сераховичівської та Старовижівської селищних рад», – поінформувала Алла Куцин.

Від початку року у  6 територіальних громадах організовані суспільно корисні роботи. Нині вони ще тривають у 4 громадах. За словами Тараса Семенюка,  у Шацькій й Заболоттівській селищні ради, а також Прилісненській сільській раді уже завершили ці роботи. У перспективі ще 6 безробітних працюватимуть на суспільно корисних роботах.

Своєю чергою, Оксана Рубльова наголосила:

– Наша мета – не контролювати, а інформувати й консультувати людей  про трудові права. Забезпечити для них безпечні умови праці.

На завершення зустрічі партнери домовилися посилити співпрацю, яка сприятиме поліпшенню ситуації у частині легалізації зайнятості.

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносин у період воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/LZYgbeT та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/ .

Якщо ж у вас виникли питання і вам потрібна консультація щодо вашої ситуації, то ви онлайн можете поспілкуватися із фахівцем у телеграм-чаті @pidtrumka_DCZ_Volun
 
Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.