07.03.2023 | 16:58

Сьогодні, 7 березня, на базі історичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки працювала дослідницька група. Учасниками фокус-групи, що взяла участь у спільному польсько-українському проєкті «Багаторівневе управління гуманітарною кризою, спричиненою російською агресією в Україні на прикладі м. Луцька», стали представники влади, державних установ й бізнесу, громадських організацій та навчальних закладів, медіа.

Учасники обговорили, як змінилася якість надання допомоги внутрішньо переміщеним особам на початку війни і зараз. В більшості спостережень у перші місяці повномасштабного вторгнення першочергово переселенці потребували житла, продуктів харчування, одягу. За рік часу багато хто з них поїхав за кордон, а ті, хто лишився, уже знайшли роботу, винайняли помешкання, відправили дітей до навчальних закладів.

Про те, як служба зайнятості допомагала внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися на Волині, поінформував заступник начальника управління реалізації політики зайнятості – начальник відділу сприяння зайнятості Валерій Вавренчук та його заступник Наталія Балакіна.

– Від 24 лютого 22-го на обліку в Волинському обласному центрі зайнятості перебувало майже 2 тисячі переселенців. З них – понад п’ять сотень працевлаштували на посади кухаря, швачки, слюсаря та інші. На початку березня цього року на обліку в службі зайнятості Волині перебуває понад 200 осіб із числа внутрішньо переміщених. 78 відсотків із них – жінки, – зазначив Валерій Вавренчук.

Наталія Балакіна ознайомила присутніх із можливістю отримати нову професію за сприяння служби зайнятості, яка актуальна на ринку праці Волині.

–  На сьогодні 7 осіб проходять навчання за професіями швачка, кондитер, перукар. А також у роботодавця стажуються  касир торговельної зали й помічник нотаріуса, – додала Наталія Балакіна.

До слова, на сьогодні в базі даних Волинського обласного центру зайнятості налічується 994 актуальних вакансій, з них – 538 у м. Луцьку.

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.