16.09.2022 | 11:14

Через повномасштабне вторгнення росії тисячі українців втратили роботу, багатьом довелося перекваліфікуватися. Після війни ситуація на ринку праці зміниться ще більше. Частина популярних професій втратить актуальність, а найбільш затребуваними стануть фахівці з відновлення країни.

Отож для цьогорічних старшокласників публікуємо орієнтовний перелік професій, які будуть актуальними після перемоги.

Будівельники, архітектори

Від атак ворога інфраструктура багатьох українських міст сильно постраждала, зруйновано житлові й адміністративні будівлі, дороги та комунікації. Тому після закінчення бойових дій найбільша потреба буде у спеціалістах будівельної сфери.
Для будівництва та реконструкції об'єктів залучатимуть архітекторів, проєктувальників, технологів, дизайнерів.
Також актуальними стануть робітничі спеціальності: зварювальники, столяри, муляри, маляри, слюсарі, електрики, облицювальники, фахівці з озеленення.
Допомогти освоїти нову робітничу професію можна за сприяння служби зайнятості. Усіх, кого зацікавила ця можливість – телефонуйте (0332) 72 53 01 чи (099) 327 11 86.

Інженери
Для відновлення фабрик, заводів, комбінатів потрібні будуть інженери у сферах будівництва й машинобудування.
Експерти вважають, що після війни активно розвиватиметься оборонно-промисловий комплекс, у зв'язку з цим будуть потрібні кваліфіковані інженери в цій галузі.

Транспорт та логістика

Зросте попит на логістичні професії, починаючи від водіїв, операторів перевезень до працівників портів, транспортних терміналів. Це пов'язано з тим, що після закриття сполучення з росією та білоруссю Україна може успішно включитися у міжнародні транспортні коридори.
Також водії будуть потрібні при відновленні інфраструктури міст, на будівництві, в агропромисловому секторі.

Менеджери з продажу, маркетологи
Раніше популярні професії маркетолога та менеджера з продажу залишаться на ринку праці і після війни, але передбачається, що попит споживачів зміститься.
Актуальними стануть будівельні товари та послуги з ремонту. Тому більше будуть потрібні фахівці зі знанням цієї сфери.

Енергетики
Енергетична незалежність стане одним з основних завдань у Європі та в нашій країні. Розвиток альтернативної енергетики, розробка власних родовищ, зміни в інфраструктурі з розподілу енергії викличуть попит на професіоналів цієї сфери.

Програмісти
ІТ-сфера в Україні продовжить розвиватися. Після закінчення війни будуть потрібні програмісти, які спеціалізуються на цифровізації економіки, сфері цифрової безпеки. Оскільки передбачається, що український бізнес переходитиме на цифрові продукти, щоб мінімізувати можливі втрати у разі нових небезпек.

Психологи
Підступний напад росії залишив важкий відбиток у житті кожного українця. Для багатьох потрясіння останніх місяців викликали панічні атаки, неврози та ін.
Психологічна підтримка під час війни та після її закінчення буде дуже важливою і для військових, і для мирних громадян. Затребуваними будуть психологи та психотерапевти, зокрема, дитячі психологи.

Правоохоронці
Працівники поліції у повоєнний період будуть потрібні для посиленого захисту правопорядку за можливих випадків мародерства й крадіжок.

Лікарі
Медичні працівники потрібні у будь-який час. Але після перемоги найбільш потрібними будуть хірурги, кардіологи, реабілітологи, фізіотерапевти, спеціалісти лікувального масажу.

Тож, ким бути в майбутньому, потрібно думати вже сьогодні. Якщо ви старшокласник і плануєте вступ у 2023-му, проте ще не визначилися із майбутнім фахом – телефонуйте нашим спеціалістам (0332) 72 54 37.